O nas

Nasze przedszkole usytuowane jest w dzielnicy Łódź – Bałuty, na osiedlu Radogoszcz- Wschód. Mieści się ono na parterze bloku mieszkalnego nr 10, otoczonego ogrodem, w którym dzieci mogą się bawić korzystając z nowoczesnego sprzętu. Pomieszczenia dostosowane są do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.
Przedszkole jest czynne w godzinach 7.00 – 17.00, podstawy programowe realizowane są w godzinach 8.00 – 13.00. W przedszkolu przebywają dzieci w czterech grupach. Ze względu na specyfikę pomieszczeń mają one możliwość kontaktu w ciągu całego dnia.
Główne zadanie Planu pracy przedszkola w roku szkolnym 2020/2021 to: „Ja i troska o mnie”.

MISJA PRZEDSZKOLA
Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, harmonijny rozwój, zgodny z indywidualnym tempem, możliwościami, zainteresowaniami i zdolnościami dziecka.
Stwarzamy sytuacje umożliwiające rozbudzanie dziecięcej aktywności i zaspokajanie naturalnej ciekawości.
Promujemy edukację prozdrowotną oraz zachowania proekologiczne. Przygotowujemy dzieci do życia w zgodzie z samym sobą, ludźmi i otaczającym światem.
Kształtujemy poczucie przynależności narodowej, wprowadza w świat wartości, kierując się filozofią wychowania i respektowaniem praw dziecka. Wspieramy działania wychowawcze współpracując z rodzicami i środowiskiem.
Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki, wyposażając dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauki w szkole.

WIZJA PRZEDSZKOLA
Nasze przedszkole jest przyjazne dziecku, rodzicom i środowisku, jednocześnie zapewnia opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Dzieci mają możliwość samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości.
Wysoko wykwalifikowana i systematycznie doskonaląca się kadra pedagogiczna stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka, respektując fakt, że każde dziecko jest indywidualnością.
Dzieci mają stworzone warunki do twórczego działania, przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka. Nasi wychowankowie mają ukształtowane postawy w stosunku do siebie, innych osób oraz środowiska społecznego i przyrodniczego; mają świadomość bycia Polakiem.
Ponadto pedagodzy w naszym przedszkolu współpracują ze sobą i dzielą się zdobytą wiedzą. Pogodna atmosfera w przedszkolu i życzliwi pracownicy umiejętnie otaczają opieką wszystkie dzieci.

PRIORYTETY
- Tworzenie warunków sprzyjających harmonijnemu rozwojowi dziecka, odkrywanie i wspieranie jego indywidualności.
- Kreowanie u dzieci pozytywnego obrazu własnego „ Ja”, kształtowanie pozytywnych uczuć wobec otaczającego świata.
- Ujednolicanie oddziaływań wychowawczych na płaszczyźnie przedszkole - dom, włączanie rodziców w życie przedszkola.
- Wspieranie rodziców w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dzieci oraz podejmowanie działań wspomagających harmonijny rozwój wychowanków.
- Podejmowanie działań mających na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci.
- Dążenie do ciągłego doskonalenia kadry pedagogicznej celem podnoszenia jakości pracy.
- Kontynuowanie współpracy z instytucjami wspierającymi statutową działalność przedszkola oraz pozyskiwanie nowych.
- Wzbogacanie i modernizowanie bazy przedszkola.