KLAUZULA INFORMACYJNA

Informacja dla Rodziców z dnia 27.08.2020r.

Szczegółowe zasady obowiązujące rodzica w czasie reżimu sanitarnego w Przedszkolu Miejskim nr 204 w Łodzi od dnia 01 września 2020r.

1. Rodzice/opiekunowie prawni  są zobowiązani do zapoznania się z zasadami obowiązującymi  w czasie reżimu sanitarnego w Przedszkolu Miejskim nr 204 w Łodzi.
  2. Zgodnie z wytycznymi GIS, w naszym przedszkolu, w grupie przedszkolnej może przebywać  do 25 dzieci.
  3. Dzieci będą przebywały w grupach zgodnie z organizacją pracy przedszkola.
  4. W salach, w których przebywają dzieci usunięte będą przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub zdezynfekować.
  5. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez żadnych objawów chorobowych, sugerujących chorobę zakaźną.
  6. Dziecko nie może uczęszczać do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  7. Nauczyciel może odmówić przyjęcia dziecka do przedszkola, jeśli zauważy oznaki chorobowe.
  8. Rodzice/opiekunowie prawni  mają obowiązek przekazywać dyrektorowi informacje o stanie zdrowia dziecka.
  9. Rodzice/opiekunowie prawni  wyrażają zgodę na pomiar temperatury dziecka.
  10. Dziecko do przedszkola przyprowadzane/ odbierane jest przez osoby zdrowe.
  11. W czasie pobytu w przedszkolu nie ma obowiązku noszenia przez dzieci maseczek.
  12. Dziecko należy przygotować na pobyt w przedszkolu w zaistniałych warunkach.
  13. Należy systematycznie przypominać dziecku o stosowaniu obowiązujących zasad higieny i bezpieczeństwa.
  14. Rodzice/opiekunowie prawni  powinni dopilnować, aby dziecko nie przynosiło do przedszkola żadnych zabawek lub innych przedmiotów.
  15. Dziecko nie może wynosić z przedszkola żadnych przedmiotów (w tym prac plastycznych i rysunków).
  16. Rodzice/opiekunowie prawni  przyprowadzają dziecko najpóźniej do godziny 9.00 (dziecko zapisane na II śniadanie, po tej godzinie przedszkole zostaje zamknięte).
  17. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów chorobowych dziecko zostaje odizolowane w wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób.
  18. Rodzic/opiekun prawny zostaje telefonicznie poinformowany o konieczności natychmiastowego odebrania dziecka z przedszkola.
  19. Po potwierdzeniu przez lekarza wystąpienia choroby Covid -19 rodzic powinien niezwłocznie poinformować o tym fakcie przedszkole.
  20. Osoba przyprowadzająca/odbierająca dziecko do/z przedszkola musi zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący minimum 1,5 m.
  21. Rodzice/opiekunowie oczekujący przed wejściem do przedszkola zachowują dystans 1,5m. od siebie, zachowując wszelkie środki ostrożności.
  22. Osoba przyprowadzająca lub odbierająca dziecko może wchodzić z dzieckiem wyłącznie do szatni przedszkolnej.
  23. W szatni grupy I, II, III może przebywać maksymalnie 8 rodziców, w szatni gr. IV 2 rodziców(z zachowaniem zalecanego dystansu).
  24. Rodzic/opiekun wchodzący do przedszkola jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk (pojemnik z płynem dezynfekującym dostępny jest w szatni grupy IV).
  25. Pracownik przedszkola dokonuje pomiaru temperatury dziecku, jeżeli termometr wskaże 37,5oC dziecko nie może pozostać w przedszkolu.
  26. Po rozebraniu/ubraniu dziecka rodzic/opiekun niezwłocznie opuszcza przedszkole.
  27. Dziecko wchodzi do sali przedszkolnej samo lub z osobą pełniącą dyżur w szatni.
  28. Rodzice/opiekunowie prawni kontaktują się z nauczycielem telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, w wyjątkowych sytuacjach możliwy jest kontakt osobisty z nauczycielem.
  29. Dziecko odbierane z przedszkola jest przyprowadzane z grupy do szatni wyłącznie przez osobę pełniącą dyżur. Drzwi do grupy III ze względów bezpieczeństwa pozostają zamknięte.
  30. Dziecko będące pod opieką rodzica/opiekuna nie może przebywać na terenie ogrodu przedszkolnego.
  31. Rodzic zobowiązuje się do przestrzegania powyższych zasad oraz poinformowania o nich osoby upoważnione do odbioru dziecka.

W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu należy przynieść wypełnione i podpisane następujące dokumenty:

Informacja korzystania z usług przedszkola 2020 - to jest Informacja dotycząca zasad korzystania z usług świadczonych przez PM 204 ( forma umowy)

Szczegółowe zasady obowiązujące dzieci i Rodziców

Zgoda na pomiar temperatury

Oświadczenia rodziców zgodne z wytycznymi

Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola  dla każdej osoby upoważnionej osobno

Rodzice, biorący w tym roku udział w rekrutacji oraz ci, którzy deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego przesyłali mailem proszeni są o dostarczenie oryginalnych, podpisanych dokumentów, w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.