Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

9.12.2021 - Czwartek

Witam Was trzeciego  dnia naszych zdalnych zabaw mikołajkowych.

Zaczynamy od „Podróży Mikołaja”.
Dzieci ilustrują ruchem czynności wykonywanych przez Mikołaja podczas jego podróży:
chodzenie po głębokim śniegu, tupanie, rozcieranie zmarzniętych dłoni, podskakiwanie dla rozgrzewki, podnoszenie i dźwiganie ciężkiego worka z prezentami, skradanie, wsiadanie do sań...może Wy macie jeszcze jakieś pomysły co można naśladować, co robi Mikołaj?

A teraz zachęcam do pokolorowania Mikołaja. Pamiętacie jakiego koloru ma czapkę?
Po pokolorowaniu obrazka rodzice rozcinają pracę na 3 części, następnie dzieci układają obrazek i przyklejają na kartkę.

Zaśpiewajcie wspólnie z rodzicami piosenkę, którą poznaliśmy wczoraj. Może uda nam się ją zaśpiewać Mikołajowi, który odwiedzi nasze przedszkole w poniedziałek??? Pamiętacie jakie ruchy wykonujemy podczas śpiewania?
„Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty” słowa i muzyka M. Tomaszewska

W dniu dzisiejszym zapraszam również do zabaw ruchowych, które już na pewno dobrze pamiętacie.
1. Zabawa orientacyjno – porządkowa „Kałuże” Dzieci biegają po sali omijając „kałuże,” lub je przeskakują. Na sygnał dzieci naśladują otwieranie parasola i spacer między kałużami. Gdy usłyszą ponowny sygnał , że deszcz nie pada, dzieci znowu biegają omijając kałuże gazety w kształcie kałuż, rozłożone w różnych miejscach. (kałuże mogą być z gazet)
2. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych „Rozgrzewanie się na mrozie” Dzieci podskakują obunóż pocierają zmarznięte części ciała, chuchają na ręce, wykonują przysiady, przeskakują z nogi na nogę.
3. Zabawa bieżna „Zaprzęgi Świętego Mikołaja” Dzieci tworzą zaprzęgi z rodzicem, jeżdżą
w różnych kierunkach z naśladowaniem odgłosów konia (kląskanie) i Mikołaja (wio), oraz dzwoneczek (dzyń, dzyń).
4. Zabawa wg P. Dennisona „Punkty uziemienia” Dzieci w pozycji stojącej, palcami jednej ręki dotykamy punktów pod dolną wargą (można lekko masować), drugą rękę trzymamy na dole brzucha. Patrzymy na dół, na podłogę wodząc oczami w różne strony. Ćwiczenie powtarzamy zmieniając układ rąk.
5. Ćwiczenia tułowia z elementami skłonu „Prezent” Dzieci chodzą po sali, na dany sygnał naśladują wyciąganie z worka prezentu (skłony), i rozwiązują kokardę. Rozpakowują prezent.
6. Ćwiczenie uspokajające Marsz zwykły i we wspięciu na palcach.

Mój list do Mikołaja – zabawa plastyczna. W załączniku przesyłam worek Świętego Mikołaja. Czy wiecie już co chcielibyście dostać pod choinkę? Spróbujcie stworzyć wspólnie z rodzicami list do Mikołaja. Rodzice wydrukujcie lub przerysujcie worek, następnie dzieci wyszukajcie w gazetkach z różnych sklepów wasze wymarzone prezenty. Wytnijcie sami lub z pomocą rodziców wybrane prezenty i wklejcie do worków. Myślę, że będzie to bardzo miła zabawa.

Oczywiście czekam na wasze prace w poniedziałek w przedszkolu lub na zdjęcia waszych prac.

Miłej zabawy. Monika Garbarczyk