9.12.2021 - Czwartek

Witam Was trzeciego  dnia naszych zdalnych zabaw mikołajkowych.

Zaczynamy od „Podróży Mikołaja”.
Dzieci ilustrują ruchem czynności wykonywanych przez Mikołaja podczas jego podróży:
chodzenie po głębokim śniegu, tupanie, rozcieranie zmarzniętych dłoni, podskakiwanie dla rozgrzewki, podnoszenie i dźwiganie ciężkiego worka z prezentami, skradanie, wsiadanie do sań...może Wy macie jeszcze jakieś pomysły co można naśladować, co robi Mikołaj?

A teraz zachęcam do pokolorowania Mikołaja. Pamiętacie jakiego koloru ma czapkę?
Po pokolorowaniu obrazka rodzice rozcinają pracę na 3 części, następnie dzieci układają obrazek i przyklejają na kartkę.

Zaśpiewajcie wspólnie z rodzicami piosenkę, którą poznaliśmy wczoraj. Może uda nam się ją zaśpiewać Mikołajowi, który odwiedzi nasze przedszkole w poniedziałek??? Pamiętacie jakie ruchy wykonujemy podczas śpiewania?
„Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty” słowa i muzyka M. Tomaszewska

W dniu dzisiejszym zapraszam również do zabaw ruchowych, które już na pewno dobrze pamiętacie.
1. Zabawa orientacyjno – porządkowa „Kałuże” Dzieci biegają po sali omijając „kałuże,” lub je przeskakują. Na sygnał dzieci naśladują otwieranie parasola i spacer między kałużami. Gdy usłyszą ponowny sygnał , że deszcz nie pada, dzieci znowu biegają omijając kałuże gazety w kształcie kałuż, rozłożone w różnych miejscach. (kałuże mogą być z gazet)
2. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych „Rozgrzewanie się na mrozie” Dzieci podskakują obunóż pocierają zmarznięte części ciała, chuchają na ręce, wykonują przysiady, przeskakują z nogi na nogę.
3. Zabawa bieżna „Zaprzęgi Świętego Mikołaja” Dzieci tworzą zaprzęgi z rodzicem, jeżdżą
w różnych kierunkach z naśladowaniem odgłosów konia (kląskanie) i Mikołaja (wio), oraz dzwoneczek (dzyń, dzyń).
4. Zabawa wg P. Dennisona „Punkty uziemienia” Dzieci w pozycji stojącej, palcami jednej ręki dotykamy punktów pod dolną wargą (można lekko masować), drugą rękę trzymamy na dole brzucha. Patrzymy na dół, na podłogę wodząc oczami w różne strony. Ćwiczenie powtarzamy zmieniając układ rąk.
5. Ćwiczenia tułowia z elementami skłonu „Prezent” Dzieci chodzą po sali, na dany sygnał naśladują wyciąganie z worka prezentu (skłony), i rozwiązują kokardę. Rozpakowują prezent.
6. Ćwiczenie uspokajające Marsz zwykły i we wspięciu na palcach.

Mój list do Mikołaja – zabawa plastyczna. W załączniku przesyłam worek Świętego Mikołaja. Czy wiecie już co chcielibyście dostać pod choinkę? Spróbujcie stworzyć wspólnie z rodzicami list do Mikołaja. Rodzice wydrukujcie lub przerysujcie worek, następnie dzieci wyszukajcie w gazetkach z różnych sklepów wasze wymarzone prezenty. Wytnijcie sami lub z pomocą rodziców wybrane prezenty i wklejcie do worków. Myślę, że będzie to bardzo miła zabawa.

Oczywiście czekam na wasze prace w poniedziałek w przedszkolu lub na zdjęcia waszych prac.

Miłej zabawy. Monika Garbarczyk