Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

7.12.2021r. - Wtorek

Witam Was serdecznie kochane przedszkolaki. W tym tygodniu będziemy bawić się ze Świętym Mikołajem.

Ciekawa jestem co wam przyniósł Mikołaj w tym roku. Na pewno prezenty wywołały wiele uśmiechów i sprawiły wam wiele radości.

Czym przyjedzie Mikołaj – zabawa orientacyjno – porządkowa. Dzieci biegają na sygnał zatrzymują się i patrzą jaki obrazek pokazuje rodzic:  samochód – każdy biega sam, sanie – bieg
w parach z rodzicem lub rodzeństwem, pociąg – wszyscy tworzą pociąg.

Wprowadzenie do tematu zajęć. Rodzic zachęca do wysłuchania i odgadnięcia zagadki:
„Jak się nazywa dobry, święty,
który rozdaje dzieciom prezenty”
Gdy dzieci odgadną zagadkę, rodzice pokazują dzieciom sylwetę Świętego Mikołaja.
Zabawa słowna na podstawie ilustracji – dzieci opisują wygląd Mikołaja.

Zabawa dydaktyczna „Co kryje worek” – rozpoznawanie rzeczy za pomocą dotyku. Do worka wrzucamy różne rzeczy: klocek, lalka, miś…. Dzieci za pomocą dotyku rozpoznają co to za rzeczy.

Mikołaj pakuje prezenty - zabawa naśladowcza. Dzieci naśladują ruchy: podnoszenie, przenoszenie, wkładanie, zawiązywanie worków.

Praca plastyczno – techniczna. Dzieci wspólne z rodzicem wykonują Mikołaja z wykorzystaniem płyty CD.
Do pracy potrzebne będą: płyta cd, wata, kartka z bloku technicznego, papier kolorowy w kolorze czerwonym. A oto Mikołaj wykonany z moim synkiem.

Zestaw zabaw ruchowych. A teraz czas na trochę ruchu.
1. Zabawa orientacyjno – porządkowa „Kałuże”. Dzieci biegają po pokoju omijając „kałuże” (kształt kałuż wycięty np. z gazety) lub je przeskakują. Na sygnał dzieci naśladują otwieranie parasola i spacer między kałużami. Gdy usłyszą ponowny sygnał, że deszcz nie pada, dzieci znowu biegają omijając kałuże rozłożone w różnych miejscach.
2. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych „Rozgrzewanie się na mrozie”. Dzieci podskakują obunóż pocierają zmarznięte części ciała, chuchają na ręce, wykonują przysiady, przeskakują z nogi na nogę.
3. Zabawa bieżna „Zaprzęgi Świętego Mikołaja”. Dzieci tworzą zaprzęgi z rodzicem, jeżdżą w różnych kierunkach z naśladowaniem odgłosów konia (kląskanie) i Mikołaja (wio), oraz dzwoneczek (dzyń, dzyń).
4. Zabawa wg P. Dennisona „Punkty uziemienia”. Dzieci w pozycji stojącej, palcami jednej ręki dotykamy punktów pod dolną wargą (można lekko masować), drugą rękę trzymamy na dole brzucha. Patrzymy na dół, na podłogę wodząc oczami w różne strony. Ćwiczenie powtarzamy zmieniając układ rąk.
5. Ćwiczenia tułowia z elementami skłonu „Prezent”. Dzieci chodzą po pomieszczeniu, na dany sygnał naśladują wyciąganie z worka prezentu (skłony), i rozwiązują kokardę. Rozpakowują prezent.
6. Ćwiczenie uspokajające. Marsz zwykły i we wspięciu na palcach.

Monika Garbarczyk