Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

30.03.2021 - Wtorek

Szanowni Państwo!
Kochane przedszkolaki, przypominamy o wysianiu rzeżuchy. To ostatni moment, jeśli ma ona ozdabiać świąteczny stół. Dzisiejszy dzień zaczynamy od małej rozgrzewki matematycznej. 4- latki zapraszamy do obejrzenia obrazków, nazwania tego co przedstawiają oraz policzenia elementów na każdym obrazku. Wskazujemy, gdzie jest ich najwięcej, a gdzie najmniej elementów. 5- latki poprosimy o wykonanie zadań matematycznych w Karcie pracy nr 3 na stronach 68 i 69.

Teraz czas na trochę ruchu. Zachęcamy do zabaw ruchowych (opis w propozycjach z 29.03.2021r.)

Co wkładamy do wielkanocnego koszyka? Na to pytanie chyba w każdym domu jest trochę inna odpowiedź. Jednak pewne rzeczy muszą się tam znaleźć koniecznie. Watro też wiedzieć co one symbolizują. Popatrzmy na ilustracje i wspólnie z Rodzicami przeczytajmy informacje.
Koszyk wielkanocny
Chleb 
Sól
Pisanki 
Baranek 
Kiełbasa i wędliny 
Chrzan 
Masło 
Babka 
Ser 
Woda 
Bukszpan 
Słodycze 
Na koniec przeliczmy ile rzeczy powinno się znaleźć wielkanocnym koszyku.

Teraz trochę podziałamy plastycznie. Będą nam potrzebne kredki lub flamastry, nożyczki i klej oraz szablony z Wyprawki plastycznej, które dzieci zabrały do domu z przedszkola. 5- latki mają do wykonania 2 ozdoby świąteczne, czyli zajączka wielkanocnego i pisankę wielkanocną według instrukcji znajdującej się na odwrocie szablonu. Zadaniem 4- latków jest ozdobienie pisanki również według instrukcji znajdującej się na odwrocie szablonu. Z pewnością powstaną bardzo ładne ozdoby, które można wykorzystać do dekoracji domu na święta.

Po tej ciężkiej pracy zapraszamy dzieci i Rodziców do zabawy ruchowej z zajączkiem przy muzyce pt. „Maskotki”.

 

W ramach odpoczynku zachęcamy o przypomnienia i utrwalenia wiadomości na temat zwyczajów wielkanocnych podczas oglądania programu z serii Domowe przedszkole pt. „Świąteczne zwyczaje – Wielkanoc”.

Jeśli nasze pracowite pszczółki , a zwłaszcza 5- latki, będą miały jeszcze ochotę  popracować, to zapraszamy do wykonania zadań na stronach 82 i 84 w Karcie pracy Przygotowania do czytania, pisania i liczenia (różowa okładka). Dla 4- latków proponujemy kolorowankę z kodem.

Życzymy udanej zabawy!
Joanna Michalak, Małgorzata Grabarczyk