Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

26.06.2020 - Piątek

Zachęcam do skorzystania z propozycji zajęć i zabaw przewidzianych na dzisiaj.

Przywitanie zabawa według Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne: - witamy swoje stopami - witamy swoje kolana poklepując je, - witamy dłonie - witamy łokcie - witamy plecy - rękoma głaszczemy, poklepujemy - witamy swoje uszy, później uszy, kolana rodzica lub rodzeństwa itp.

Piłki – zabawa matematyczna. (załącznik nr 1 ). Dziecko samodzielnie lub z pomocą rodzica wycina piłki. Segregowanie piłek ze względu na wielkość, przeliczanie piłek „Ile jest największych?, ile średnich i ile najmniejszych?” Rodzic prosi, aby dziecko dało mu np. 2 piłki – dzieci liczy i daje rodzicowi. Po zakończonej zabawie dziecko koloruje piłki według własnego pomysłu.

Odczaruj mnie – zabawa ruchowa z elementem równowagi.  Dziecko kładzie sobie na głowie woreczek/małą poduszkę i chodzi powoli po pokoju. Jeśli woreczek/poduszka  upadnie, siada na podłodze w siadzie skrzyżnym. Jest zaczarowany. Rodzic, pełni rolę wróżki może odczarować czarodziejską różdżką. Odczarowane dziecko mówi: ,,dziękuję” i wraca do zabawy.

Co się zmieniło?  – zabawa ćwicząca spostrzegawczość i pamięć

Rodzic przygotowuje, zestaw przedmiotów kojarzących się z latem i wakacjami  (np.  plecak,  walizka,  piłka,  koc/mata,  okulary,  krem  z  filtrem)  i układa je przed dzieckiem.

Dziecko przygląda się i zapamiętują kolejność ich ułożenia. Rodzic może  zabrać  jakiś  przedmiot  dołożyć  lub  zmienić  kolejność  ułożenia.

Dziecko wskazują co się zmieniło.

 

Zagadki dźwiękowe: https://www.youtube.com/watch?v=eVPhhfQ9Xuc

Karta pracy Zaczarowany obrazek.

Kubuś i Przyjaciele: Lato – słuchanie bajki dla dzieci https://www.youtube.com/watch?v=h0lDt0Zxt-Q

Życzę udanej zabawy.
Małgorzata Grabarczyk