Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

26.03.2021 r. - Piątek

 Drodzy Rodzice, kochane przedszkolaki, zapraszam do zapoznania się z propozycjami zabaw na dzisiaj i życzę miłej zabawy.

1. Poranne zabawy ruchowe  - proponuję skorzystanie z kart ruchowych. Podczas zabaw można włączyć wesołe afrykańskie rytmy, kartę  krocz jak żółw dziecko wykonuje na czworakach - tylko stopy i dłonie opierają się na podłodze.

2. Rozwiązywanie zagadek słownych o zwierzętach egzotycznych.
Układamy przed dzieckiem obrazki zwierząt, dziecko rozwiązuje zagadkę i wskazuje odpowiedni obrazek.
• Ma aż cztery nogi,
ale wolno spaceruje.
Posiada twardy pancerz,
ale nie wojuje. (żółw)

• Choć nie jest trębaczem,
trąbę z sobą nosi.
Pewnie go zobaczę,
gdy pójdę do zoo. (słoń)

• Gęstą grzywą kiwa,
gdy głośno ryczy.
Królem zwierząt się nazywa.
Kto go ujrzy, ten krzyczy. (lew)

• Dużą torbę na brzuchu ma,
a w niej dzieci swoje.
W dalekiej Australii mieszka
i nikogo się nie boi. (kangur)

3. Jakie to zwierzę? - ćwiczenia syntezy słuchowej.
Dzielimy nazwy zwierząt egzotycznych na sylaby, dziecko mówi jaką nazwę usłyszało (3,4 l.), dla starszych dzieci dzielimy również na sylaby, ale z utrudnieniami, pomiędzy poszczególnymi sylabami robimy 3 sekundową pauzę np.: pa (...) - pu(...) - ga (...).

4. Wąż - zabawa plastyczna - rozwijanie umiejętności posługiwania się nożyczkami.
3 - latki wykonają węża z pasków papieru, które same wytną, a dzieci 4 letnie, pokolorują szablon węża i wytną go po zaznaczonej linii.
3 latki przygotowują: karton a4 (w innym kolorze niż będzie wąż), paski papieru o szerokości około 5cm, klej, nożyczki, ruchome oczka, język i głowa węża wycięte przez rodzica. 3 - latki pracę zaczynają od pocięcia długich pasków papieru przygotowanych przez rodzica (mogą być np. W dwóch odcieniach/kolorach) na wąskie paski o szerokości ok 2cm. Na kartonie a4 rodzic rysuje falowaną linię - wyznaczać będzie tułów węża. Dziecko przykleja wycięte paseczki w na narysowanej linii (w poprzek). Na głowie przyklejamy lub rysujemy oczy, pod spodem wystający język i gotową głowę doklejamy do reszty węża - moja praca wygląda tak, ciekawa jestem jak wyszły wasze ;-)
4 latki pokolorują wybrany przez siebie szablon     węża, staramy się pokolorować całą powierzchnię, następnie wycinamy węża po zaznaczonej linii, przyklejamy oczy, z kolorowego papieru wycinamy język i również przyklejamy go wężowi. Gotowe!

5.  Może podczas odpoczynku posłuchacie dzisiaj książek czytanych przez aktorów Teatru Arlekin? Niestety nie znalazłam tam propozycji związanych z naszym tematem, ale z pewnością te, które są zainteresują każdego małego czytelnika.

7. Dla chętnych dzieci proponuję dodatkowe zadania:
3 latki: Dopasowywanie pasujących obrazków.
4 latki: Liczenie ptaków egzotycznych
3,4 latki: Zoo - zabawa   plastyczna

 

Karolina Magnuska