Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

24.03.2021 - Środa

Drodzy rodzice!
Zapraszam do zabaw rozwijających orientację przestrzenną, percepcję wzrokową oraz sprawność grafomotoryczną.

„Leniwa ósemka”  – ćwiczenie koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo – ruchowej.
Dziecko rysuje leniwą ósemkę, tak jak wskazują strzałki zaczynając od kropki. Najpierw robi to palcem wskazującym, a później ołówkiem.

„Powitanie częściami ciała” – zabawa rozwijająca orientację przestrzenną.
Witanie się poszczególnymi częściami ciała zgodnie z poleceniami rodzica, np. „podajmy sobie prawe ręce, dotknijmy się lewymi kolanami, poklepmy się po lewym ramieniu”.

„Chodzenie pod dyktando” – zabawa ruchowa rozwijająca orientację przestrzenną.
Dorosły stoi obok dziecka i wydaje polecenia: „idź dwa kroki w prawo…, teraz trzy kroki do przodu…, dwa kroki do tyłu…, pięć kroków w lewo…”

„Co się zmieniło?”- zabawa usprawniająca percepcje wzrokową i pamięć.
Układamy  przed  dzieckiem  kilka  różnych jakichkolwiek przedmiotów, zabawek.
Dziecko  zamyka  oczy,  zmieniamy  coś  w układzie, początkowo 1 rzecz, potem można 2 rzeczy – dziecko pokazuje, co się zmieniło.

„Połącz punkty”  – karta pracy; ćwiczenie koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Życzę dobrej zabawy!
Małgorzata Grabarczyk