Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

20.11.2020 - Piątek

„Sprzątamy w domu” –zabawa ruchowo –naśladowcza. Rodzic mówi, jakie czynności ma wykonać dziecko:
- Zmywamy podłogę,
- Myjemy okna,
- Zamiatamy podłogę,
- Ścieramy kurze,
- Zmywamy naczynia.

„Patyki” – zabawa matematyczno – ruchowa.

  1. Rodzic prosi dziecko, aby zastanowiło się, jaka jest odległość z miejsca, w którym stoją, do określonego punktu w pokoju.
  2. Następnie rodzic pyta dziecko, w jaki sposób można zmierzyć tę odległość. Dziecko prawdopodobnie podadzą kilka możliwości, np. linijką, sznurkiem, centymetrem. Rodzic pyta, czy odległość tę można zmierzyć krokami.
  3. Następnie rodzic mierzy krokami odległość od miejsca, w którym stoi, do ustalonego wcześniej punktu. Zachęca dziecko, by liczyły ilość jego kroków.
  4. Rodzic prosi dziecko, by zmierzyło tę samą odległość swoimi krokami. Wynik jest zapewne zupełnie inny. Rodzic pyta dziecko, dlaczego odległość zmierzona krokami dorosłego i dziecka jest inna. Czy to znaczy, że dziecko i dorosły mają inną odległość do przebycia? Jest to dobry początek do rozmowy o tym, że wynik pomiaru zależy od stosowanych jednostek.

Zabawa matematyczna „ Stopa za stopą”
Mierzenie krokami, stopa za stopą, łokciami, palcami czy patykami laryngologicznymi.
Ciekawe jaka jest odległość od kuchni do kanapy w salonie (wskazanie np. kanapy).Zmierzę krokami a ty licz głośno moje kroki. Teraz ty zmierz tą odległość swoimi krokami, a ja je policzę. Skąd różnica w pomiarze? Zmierzymy długość stołu. Nie zrobię tego  za pomocą kroków, ani stopa za stopą tylko pokaże Ci inny sposób: tak się mierzy łokciem (przesuwa łokieć do krawędzi stołu, wyrównuje, odmierza do końca palców i w to miejsce ponownie przykłada łokieć). Odmierzyłem dwa łokcie i został jeszcze kawałek.
A teraz zmierzę stół dłonią….zmierzę go palcami…. zmierzę go patykami….
Dzięki tym pomiarom wiem jaka jest długość stołu: dwa łokcie, trzy dłonie i trzy palce czy trzy patyki laryngologicznymi.
Następnie w/wykonane czynności pomiarowe wykonuje dziecko.

„ Wyliczanka”  zabawa matematyczna.
Jabłko, gruszka i daktyle – klaśnij w ręce razy tyle (3 razy)
Kapusta i ogórek – tyle razy podskocz w górę (2 razy)
Marchewka, pietruszka, bób – tyle razy przysiad zrób (3)
Kalarepka i mak – za uszy 2 razy się złap.

Na dzisiejszy Zestaw ćwiczeń gimnastycznych skorzystajcie z wtorkowych zajęć 17.11.20r.

Dla chętnych kolorowanka i zadania na powtórzenie cyfry 8oraz kodowanie z grafomotoryką.

Monika Grzelak, Monika Garbarczyk