Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

19.11.2020 - Czwartek

Drodzy rodzice i dzieci!

Dzisiejszy dzień zaczynamy od rozwiązywania kilku zagadek „Urządzenia elektryczne”.

Po zagadkach czas na poranne zabawy ruchowe (opis w dniu 16.11.2020r.). Biorąc w nich udział dzieci doskonalą umiejętność szybkiej reakcji na sygnał.

Dzisiaj podczas zajęć z języka angielskiego nadal utrwalamy słownictwo wiązane z rodziną. Słuchamy piosenki  pt. „Rain rain, go away” i ilustrujemy ja ruchem.

Słownictwo związane z rodziną możemy również utrwalić oglądając poniższe animacje: „The finger family”, „My family”, „My family and me”.

Proponuję, aby 5-latki spróbowały dopasować napisy do ilustracji, oczywiście z pomocą rodziców.
Zadaniem dla 4-latków jest pokolorowanie członków rodziny. Zachęcam, aby spróbowały też ich nazwać po angielsku.

W celu sprawdzenia poprawnej wymowy słów i wyrażeń w j. angielskim zachęcam do skorzystania ze słownika na stronie www.diki.pl

Teraz czas na zestaw zajęć ruchowych usprawniający równowagę dziecka. (opis ćwiczeń i zabaw w dniu 16.11.2020r.)

Po wysiłku fizycznym proponujemy złożenie obrazka „Niedźwiedź przy lodówce” 4 części , dla 4 - latka i z 6 części dla 5 – latków. Obrazek jest do wycięcia i porozcinania po linii przez dziecko samodzielnie lub z pomocą rodzica, a następnie do złożenia go w całość, przyklejenia na kartkę i pokolorowania.

Kolejną propozycją jest zabawa z elementem dramy „Pralka”.
Dziecko siedzi na podłodze. Rodzic mówi, że jest ono pralką i będzie naśladować ruchy i odgłosy pralki.

Po zabawach czas chwilę odpoczynku podczas słuchania czytanej przez rodzica bajki. W przedszkolu czytamy bajki braci Grimm – proponujemy na dziś bajkę „Żabi król”.

Dla chętnych dzieci mamy jeszcze karty pracy rozwijające sprawność grafomotoryczną. Rysujemy po śladzie 4-latek, Rysujemy po śladzie 5-latek .

Życzymy udanej zabawy!

Joanna Michalak, Małgorzata Grabarczyk