Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

19.11.2020 - Czwartek

Zapraszamy. Na początek „Rączki klaszczą”  - zabawa ruchowa.

„Spotkanie  z  muzyką  klasyczną” –zabawa muzyczna; papierowa orkiestra do muzyki J.S. Bacha „Badanerie”.
Przybory: kolorowe kartki (tyle, ile jest osób w zabawie), kosz lub papierowy karton, muzyka J. S. Bacha „Badanerie”, pałeczka do dyrygowania.
Dziecko wypróbowuje różne formy wydobywania dźwięku z kartki papieru np. gniecenie, rozciąganie, pocieranie, stukanie. Każda osoba uczestnicząca w zabawie dostaje jeden kolor kartki i określenie w jaki sposób będą „grały” na kartkach.
Wyjaśnienie w jaki sposób uczestnicy zabawy mają „wydobywać dźwięki”:
- dziecko I  – rozciąga kartkę (ruchy podobne do gry na akordeonie);
- dziecko II – pociera dłonią kartkę;
- rodzic I – stuka paluszkami w kartkę;
- rodzic II – gniecie kartkę.
Przy muzyce J.S. Bacha „Badanerie” (link powyżej) dzieci naprzemiennie grają, a opiekun dyryguje, może dyrygować dziecko.

„Sprzątamy w domu” –zabawa dydaktyczna. Dziecko z rodzeństwem albo rodzicem ustawiają się jeden za drugim i mają za zadanie rzucić kulą do celu - kosza – porządkowanie pokoju.

„Papierowe paski” -zabawa rytmiczna w rozdzieranie kartki. Do muzyki J.S. Bacha „Badanerie” (link powyżej) dzieci rytmicznie rwą kartki na paski, lecz nie do końca. Na koniec muzyki dziecko podnosi do góry i tworzą szum wiatru.

„Urządzenia w naszych domach” – zagadki słuchowe. Posłuchaj dźwięki i zgadnij jakie urządzenie wydobywa taki dźwięk?
pralkaodkurzaczsuszarka, mikser, czajnik.

Monika Grzelak, Monika Garbarczyk