Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

18-20.05.2020

Wyodrębnianie głosek w nagłosie i wygłosie w oparciu o opowiadanie.

Opowiadanie Bajkowe przygody Alicji.

Pewnego dnia dziewczynka o imieniu Ala poszła do lasu na jagody. Spotkała tam krasnoludki mieszkające pod grzybkiem. Krasnoludki zaprzyjaźniły się z Alą, pomagały jej zbierać jagody, opowiadały o życiu zwierząt leśnych (można opowiedzieć o sarnie, zającu, itp.). Krasnoludków było dużo i śmiesznie się nazywały: Li, La, Lo, Lu, Olo, Ulu, Ele, Al., Ol, LL.

Powtarzamy imiona krasnoludków i prosimy dziecko, aby powtarzało za nami. Następnie dziecko próbuje jeszcze raz powtórzyć imiona z pamięci.

Zadajemy dziecku pytania: Jak nazywała się dziewczynka, która spotkała krasnoludki ? (ALA)
- rodzic wymawia wolno i wyraźnie A-L-A. Dziecko określa, że a jest na początku i na końcu wyrazu.

Jak nazywały się krasnoludki? Dziecko wymienia imiona i określa głoski na początku i końcu każdego imienia.

Zaproszenie.

Rozkładamy przed dzieckiem obrazki przedstawiające przedmioty/ zwierzęta – (wykorzystujemy obrazki jakie mamy) i mówimy: Zapraszam krasnoludka z obrazkiem, którego nazwa rozpoczyna się na o, u, l, k, z, s, itd. Zapraszam krasnoludka z obrazkiem, którego nazwa kończy się na a(dziecko prezentuje odpowiednie obrazki).

Obrazkowa zgadywanka.

Dziecko układa obrazki w takiej kolejności, żeby ostatnia głoska nazwy przedmiotu przedstawionego na obrazku była taka sama jak pierwsza głoska w nazwie następnego.

Zadania dodatkowe:

Matematyka

Grafomotoryka