Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

18.11.2020 - Środa

Kochani w środę w naszej grupie mamy zajęcia matematyczne i muszę przyznać, że nasze przedszkolaki uwielbiają liczyć, przeliczać, klasyfikować! Mimo, że środę przeznaczamy na matematykę to tak naprawdę pojawia się on w każdym dniu! Wielokrotnie! Zachęcam również Państwa do włączenia matematyki w waszą codzienność. Mam nadzieję, że pomogą w tym Państwu te propozycje: liczenie, klasyfikowanie, myślenie przyczynowo - skutkowe.

Dzisiaj również zaczynamy dzień od zabaw ruchowych (opis w dniu 16.11.2020 r.).

Teraz poruszamy naszymi paluszkami podczas zabawy paluszkowej pt.: Deszcz (Katarzyna Tomiak-Zaremba), przy okazji utrwalimy liczebniki porządkowe.

Pierwsza kropla spadła na nos,
pokazujemy kciuk jednej dłoni, a palcem wskazującym drugiej dotykamy nosa
druga wprost do oka.
Pokazujemy dwa palce jednej dłoni, a palcem wskazującym drugiej dotykamy oka
Trzecia mi zmoczyła czoło,
pokazujemy trzy palce jednej dłoni, a palcem wskazującym drugiej dotykamy czoła
pada deszcz z wysoka.
wyciągają dłonie do góry
Kap, kap, lecą krople z nieba,
poruszają palcami z jednoczesnym opuszczaniem dłoni
parasol rozłożyć trzeba!
jedną dłoń ustawiają pionowo i przykrywają drugą, z której tworzą daszek.

Krople deszczu - zabawa matematyczna. Do tej zabawy wykorzystamy wycięte w poniedziałek krople deszczu (jeśli gdzieś wyparowały, to można wydrukować je ponownie tutaj;-)). Prosimy dziecko o ułożenie kropel przed sobą w szeregu (jedna obok drugiej), 3 latki mogą zacząć od 4, a 4 latki od pięciu (zakres dostosowujemy do możliwości dziecka, stopniowo go zwiększamy). Pokazujemy w jaki sposób liczymy swoje krople: wskazujemy po kolei każdy liczony element jednocześnie wymieniamy liczebnik. Kończąc akcentujemy ostatni liczebnik. Zmieniamy liczbę kropel i ponownie prosimy dziecko o ich policzenie. W następnym wariancie zabawy dziecko i rodzic układają swoje krople w szeregu, przeliczają je i porównują kto ma więcej, a kto mniej (powtarzamy kilka razy zmieniając liczbę kropel u każdego z uczestników). W ostatniej wersji dziecko losuje kartonik z kropkami (wykorzystamy kartoniki z tej gry, dostosowujemy liczbę kropek do możliwości dziecka, jeśli przelicza w zakresie 4 to przygotowujemy kartoniki z kropkami od 1 do 4) i układa przed sobą tyle kropel ile wskazuje liczba kropek na wylosowanym kartoniku.

Przedszkolakom przyda się z pewnością zmiana aktywności, dlatego zapraszam do zabawy ruchowej Wesoły deszczyk - dziecko porusza się w rytm melodii. W przerwach w muzyce rodzic uderza w bębenek (lub coś innego co może go zastąpić), a dziecko podskakuje tyle razy ile dźwięków usłyszało.

Po odpoczynku chętne dzieci mogą zagrać w matematyczne memory, oraz uzupełnić kartę pracy: 3 - latki, 4 - latki.

Życzę miłej zabawy ;-)
Karolina Magnuska