Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

17.11.2020 - Wtorek

Współczesne dzieci mają niezliczoną ilość zabawek.
A gdyby tak spróbować pobawić się bez zabawek?
Zapraszamy Was

„Dwa –trzy –cztery” –zabawa ruchowa. Zanim przejdziemy do zajęć trzeba się trochę poruszać. Dziecko porusza się po pokoju. Na hasło: dwa–dziecko ustawia się na baczność, na hasło: trzy– stoi na dwóch stopach i jednej dłoni, na hasło: cztery–stoi na dwóch stopach i dwóch dłoniach, na hasło: pięć- leży na plecach, na hasło: sześć- leży tylko na brzuchu, na hasło siedem- wybiera dowolna pozycje jak chce stanąć.

„Co to jest prąd elektryczny?” –zabawa na podstawie opowiadania Joanny Myślińskiej.

„W poszukiwaniu prądu” -zabawa  ruchowa,  wyszukiwanie  w  mieszkaniu  miejsc,  gdzie znajduje się prąd i urządzenia na prąd i oznaczanie ich czerwonymi kółkami (koła wycięte z czerwonego papieru). Dziecko chodzi po mieszkaniu i wyszukuje rzeczy, które działają na prąd, np. kontakt, telewizor, włącznik światła… .

Zapraszamy na gimnastykę na początku wykonaj rozgrzewkę:
- 8 pajacyków
- 8 skrętoskłonów
- 8 krążeń ramion i 8 w tył
- krążenie biodrami w prawo 8 i w lewo 8 powtórzeń
- powolne krążenia głowy w prawą i lewą stronę po 8 powtórzeń
Ćwiczenia w parach: rodzic – dziecko lub rodzeństwo wspólnie. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska „Król Bul”. Następnie opowiedzcie Rodzicom o czym było słuchowisko. Pamiętajcie aby wypowiadać się całymi zdaniami.

Ćwiczenia grafomotoryczne – kreślenie litery U,u po śladzie. Zadanie proponuję podzielić na dwa dni, jednego dnia niech dzieci kreślą literę wielką, następnego dnia małą. Drogie dzieci pamiętajcie o właściwym kierunku pisania litery.

Moi drodzy poznaliśmy już kilka liter, dlatego dziś proponują wam zabawę z ich wykorzystaniem. Przesyłam szablony liter, wybierzcie sobie jedną lub więcej, wytnijcie a następnie przekształćcie w coś innego, tu znajdziecie małą podpowiedź.

Udanej zabawy i do zobaczenia już niedługo
Monika Grzelak, Monika Garbarczyk