Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

17.11.2020 - Wtorek

Witajcie Kochane Przedszkolaki.
Zapraszamy Was na kolejną porcję zabaw i zadań.

Rozpocznijmy nasze spotkanie od zabawy: "Przywitajmy się wesoło".

„Rzucamy do celu” - prosta, ale zajmująca gra. Na podłodze stawiacie miskę lub wiaderko i wrzucacie do niego piłki, balony lub zmięte w kulki gazety. Oczywiście wygrywa ten, kto wykona najwięcej prawidłowych rzutów z linii mety.

Zabawa słowna „Polowanie na głoskę”. Rodzic wypowiada różne słowa, kiedy słowo zaczyna się na głoskę „l” dziecko wykonuje ustalony wcześniej gest np.: macha ręką, tupie nogą…

Zabawa dydaktyczna na podstawie wiersza „Na poczcie” M. Brykczyński; prosimy rodziców o przeczytanie wiersza.
Po wysłuchaniu wiersza możemy zadać dzieciom następujące pytania:

  • Jakie sprawy możemy załatwić na poczcie?
  • Co, oprócz listów, wysyła się pocztą?
  • Czego nie można wysłać pocztą? Dlaczego?
  • Jaki jest najszybszy sposób przesłania wiadomości?

„Koperta” – rysowanie do wiersza Arkadiusza Maćkowiaka.
Mam dla ciebie propozycję, mam nową ofertę.
Narysujesz ze mną pięknie pocztową kopertę.
Na początek stwórz prostokąt.
W nim się trójkąt chowa,
Co wierzchołek ma na dole.
Koperta gotowa.
Rodzic recytuje wierszyk rysując mazakami na kartce lub na tacce z kaszą manną. Następnie rodzic i dziecko robią to wspólnie.

Zabawa ruchowa „Wysyłamy listy”.
Wyjaśniamy dzieciom, że listy mogą być przewożone do innych miejscowości lud do dalekich krajów przy pomocy samolotu, pociągiem lub samochodem.
Szykujemy karteczki w trzech kolorach (np. niebieskim czerwonym i zielonym). Włączamy dowolną piosenkę i na pauzę w muzyce dziecko ruchem będzie musiało pokazać, jak list dotarł do adresata np.: rodzic pokazuje czerwona karteczkę, a dziecko pokazuje jak jedzie pociąg (niebieski – samolot, czerwony – pociąg, zielony – samochód).

“Znaczek pocztowy”- praca plastyczna
Spróbujcie zaprojektować swój znaczek pocztowy. Możecie go ozdobić według własnego pomysłu używając do tego kredek, mazaków lub farb.

„Droga listonosza” – zabawa ortofoniczna. Rodzic przeprowadza z dzieckiem krótka rozmowę, która ma na celu przypomnienie środków lokomocji, którymi może poruszać się listonosz rozwożąc listy do adresatów. Następnie wspólnie z dzieckiem ustala jakie dźwięki wydają: rower – dryń, dryń, samochód – brum, brum, motor – wrr, wrr, idzie pieszo – tup, tup. Dzieci naśladują odgłosy wydawane przez pojazdy i idącego listonosza.

Na wyciszenie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego drogę listu od adresata do nadawcy pt. “Poczta”

Zabawa "Przyszedł Pan Listonosz".
Dzieci siedzą z rodzicem na dywanie, rozmawiają ze sobą:
Przyszedł pan listonosz. (Rodzic)
A z czym? (Dziecko)
Z listem. (Rodzic)
A z jakim znaczkiem? (Dziecko)
Np. Niebieskim (Rodzic) - zadaniem dziecka jest wyszukanie w pokoju koloru niebieskiego.
Zabawę powtarzamy, używamy różnych kolorów. Można zamieniać się rolami.

Propozycje dla chętnych:
Zabawa stemplami - przygotujcie wraz z rodzicami koperty lub kartki w kształcie prostokąta, przygotujcie stemple według instrukcji z filmików. Możecie pobawić się w stemplowanie listów lub po prostu udekorujcie kartkę pieczątkami. Dobrej zabawy!
Twórcza zabawa - pieczątki z ziemniaków.
Edukacyjne pieczątki z ziemniaka.

Życzymy udanej zabawy!
Marlena Dratkowicz, Iwona Jedlińska