Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

16.11.2020 - Poniedziałek

Drodzy rodzice!
Zapraszam do skorzystania z propozycji zabaw i ćwiczeń rozwijających umiejętność analizy i syntezy słuchowej oraz sprawność grafomotoryczną.

„Leniwa ósemka”  – ćwiczenie koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo – ruchowej.
Dziecko rysuje leniwą ósemkę, tak jak wskazują strzałki zaczynając od kropki. Najpierw robi to palcem wskazującym, a później ołówkiem.

Zabawa „Kończymy słowa” – rozwija umiejętność analizy i syntezy słuchowej, płynność słowną oraz wzbogaca słownictwo.
Zabawa polega na wyszukaniu słowa zaczynającego się podana sylabą.  Wypowiadamy dowolna sylabę -  dziecko ma za zadanie dokończyć słowo. Gdy dziecko utworzy słowo, samo podaje inna lub tę samą sylabę, określając w ten sposób zadanie dla współuczestnika zabawy (rodzic, rodzeństwo). Inny wariant zabawy polega na tym, ze do podanej sylaby kolejno układa się słowa tak długo, aż któremuś z uczestników zabraknie pomysłu na dokończenie słowa.

„Co jest w worku?” – zagadki dotykowe. Rodzic wkłada do worka różne przedmioty (klocek, kredka, łyżka, klucz….) - dziecko wkłada rękę i poprzez dotyk rozpoznaje, co znajduje się w worku. Zapamiętuje ile i jakie przedmioty są w worku – podaje ich nazwy.

„Figury geometryczne” – karta pracy; wspomaga rozwój intelektualny i umiejętności matematyczne, ćwiczy koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Życzę udanej zabawy!
Małgorzata Grabarczyk