15.05.2020 - Piątek

Drodzy Rodzice!

Zaczynamy dziś od ćwiczenia plastycznego. Zadaniem dziecka jest ułożenia Słońca z wyciętych z papieru elementów. Drukujemy szablon na żółtym lub białym (wtedy trzeba pokolorować) papierze ksero. Dziecko nazywa figury geometryczne i wycina je z pomocą rodzica, a następnie układa i nakleja słońce, najlepiej na niebieskiej kartce.

Teraz zapraszam do wesołej zabawy porannej z rodzicem lub rodzeństwem pt. Witają się części ciała. Rodzic mówi np. teraz witają się nasze nosy- wtedy dotykamy się nosami, witają się nasze kolana- wtedy dotykamy się kolanami, witają się nasze plecy- wtedy dotykamy się plecami.

Zabawa matematyczna pt. Więcej, mniej, tyle samo doskonali umiejętność przeliczania oraz odwzorowywania liczebności zbiorów. Potrzebne będą liczmany np. plastikowe nakrętki. Rodzic kładzie przed sobą liczmany wspólnie przeliczając je z dzieckiem (liczba dostosowana do możliwości dziecka), dziecko również otrzymuje liczmany. Następnie kieruje do dziecka polecenia:
- połóż przed sobą tyle samo liczmanów,
- połóż przed sobą mniej liczmanów,
- połóż przed sobą więcej liczmanów.
- połóż przed sobą o 1 liczman więcej (dla chętnych),
- połóż przed sobą o 1 liczman mniej (dla chętnych).

Wiatr w sadzie- zabawa ruchowa przy piosence, której dzieci uczyły się w przedszkolu pt. Pac gruszka. Zadaniem dziecka jest ilustrowanie ruchem słów refrenu.

W celu dalszego doskonalenia umiejętności przeliczania i porównywania zachęcam do wykonania karty pracy: Które dziecko trzyma najwięcej balonów?

Wracamy teraz do tęczy i jej kolorów, których nazwy w języku angielskim przypomnimy sobie słuchając piosenki pt. The Rainbow Colors Song. Dziecko powtarza nazwy kolorów(red- czerwony, orange- pomarańczowy, yellow- żółty, green- zielony, blue- niebieski, purple- fioletowy, pink- różowy).  Zachęcam również do narysowania lub namalowania tęczy.

Kiedy przyjdzie czas na odpoczynek sprawdźmy jakie problemy ze śmieciami miały Trefliki. Dzieci codziennie doskonalą umiejętność utrzymywania ładu i porządku w swoim otoczeniu, ale czy udało się to Treflikom. Zapraszam do obejrzenia bajki edukacyjnej pt. Rodzina Treflików- Śmieci.

Życzę dobrej zabawy i miłego weekendu!
Joanna Michalak