Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

15.04.2021 r. - Czwartek

Witajcie przedszkolaki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej tulipanom, poznamy ich budowę i zobaczymy jakie są etapy ich wzrostu. Założymy hodowlę szczypiorku, a na koniec....potańczymy. Zapraszam!

1. Poranne zabawy ruchowe  - dalej bawimy się wykorzystując zestaw z poniedziałku.
 
2. Od cebulki do kwiatka  - zapoznanie z etapami rozwoju kwiatów cebulowych.
Oglądamy z dzieckiem ilustrację (strona 4), na której pokazane są etapy rozwoju tulipana. Dziecko  opisuje jak roślina się zmienia, nazywa ją i wspólnie z rodzicem nazywa wszystkie elementy budowy kwiatu. Dodatkowe zadania i informację znajdziecie na tej interaktywnej prezentacji (wykonujemy  zadania od 1 do 3).
3. Mały ogrodnik - zabawa badawcza - zakładanie hodowli szczypiorku. Zachęcam przedszkolaki do posadzenia cebuli (nawet tych, którzy uważają, że szczypiorek jest bleee ). Możemy hodować naszą cebulę w słoiku z woda lub w doniczce z ziemią. Średni słoik dziecko wypełnia wodą, kładzie na nim cebulę, tak aby korzeń dotykał wody i ustawia na parapecie. Doniczkę wypełniamy ziemią i umieszczamy w niej cebulę, korzeniem skierowanym do dołu - połowa cebuli powinna wystawać ponad ziemię, podlewamy i ustawiamy na parapecie. Zachęcamy do codziennych obserwacji oraz pamiętamy o dolewaniu wody/podlewaniu, kiedy szczypiorek już wyrośnie koniecznie go spróbujcie! Z pewnością uda Wam się wyhodować najpyszniejszy szczypiorek jaki kiedykolwiek jedliście!
4. Wiosna w ogrodzie - zapoznanie z piosenką.  
Zapraszam do posłuchania piosenki zespołu dziecięcego Fasolki. Po wysłuchaniu piosenki zadajemy przykładowe pytania:
- Podobała Ci się piosenka?
- Kto spał zimą w szopie?
- Kto zbudził narzędzia ogrodnicze?
- Co będzie rosło w zielonym ogrodzie? Kto będzie tam śpiewał?
- Jakie narzędzia pomagały pani Wiośnie w ogrodzie?
5. Tańcząca wiosna - zabawa taneczna z rekwizytem. Do zabawy potrzebne będą kolorowe paski bibuły (dosyć długie około 60 cm) w wiosennych kolorach. Wręczamy dziecku paski (dla siebie też przygotowujemy) i zachęcamy do swobodnego tańca przy poznanej piosence. Paski bibuły unosimy do góry i opuszczamy, wykonujemy obroty z uniesionymi nad głową rękami, kręcimy nimi świderki, potrząsamy, kołyszemy - cokolwiek nam w duszy gra! Mam nadzieję, że ten taniec wprawi Was w wiosenne nastroje....
6. Dla chętnych dzieci proponuję ćwiczenia grafomotoryczne - kolorowanie wg kodu.

Miłej zabawy!
Karolina Magnuska 

 

Język angielski – czwartek – 15.04.2021r.
Podczas dzisiejszych zajęć nadal będziemy gośćmi na farmie MacDonalda. Wracamy do piosenki pt. Old Mac Donald, powtarzamy nazwy zwierząt, które poznaliśmy ostatnio oraz ich odgłosy (cow – krowa, horse – koń, pig – świnka) i sprawdzamy jakie zwierzęta ukryły się w dalszych zwrotkach piosenki i również jakie wydają odgłosy.
Nowe słówka do zapamiętania:
sheep– owca - baaa, baaa  
duck – kaczka – quack, quack  
rooster – kogut - cock-a-doodle-doo  
Dla chętnych jeszcze kolorowanki.
Cow  
Horse
Pig
Sheep
Duck
Rooster
W celu sprawdzenia poprawnej wymowy słów i wyrażeń w j. angielskim zachęcam do skorzystania ze słownika na stronie www.diki.pl
Życzę udanej zabawy!
Joanna Michalak