Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

14.05.2020 - Czwartek

Drodzy Rodzice!

Na początek śpiewająco powtórzymy sobie zasady postępowania, które pomagają chronić naszą planetę. Posłuchajmy piosenki pt. Ekokultura. Poproście Państwo dziecko, aby po jej wysłuchaniu wymieniło co należy robić, aby chronić przyrodę.

https://www.youtube.com/watch?v=6jIaQJIaNCs

Wesoły motyl- poranna zabawa ruchowo- naśladowcza. Włączamy wesoła muzykę. Kiedy gra muzyka dziecko- motyl lata nad łąką. Kiedy Rodzic wyłącza muzykę, motyl siada na trawie- dziecko kuca.

https://www.youtube.com/watch?v=A3JEJqsP5P4

Głównym zadaniem na dzisiaj jest nauka słów wiersza M. Mojsak pt. Mały ekolog. Jego słowa przypominają  o ważnych zachowaniach proekologicznych, które warto stosować.

Mały ekolog – M. Mojsak

Lubię dbać o środowisko,
i wiem o nim prawie wszystko:
gaszę światło w toalecie,
by nie brakło go na świecie.
Jeżdżę tylko na rowerze,
bo to służy atmosferze,
nie marnuję także wody,
by świat zdrowy był i młody.

Śmieci do worka- zabawa ruchowa orientacyjno- porządkowa. Na dywanie rozkładamy 3 obręcze – żółtą, zieloną i niebieską (można je zrobić ze wstążki lub z włóczki). Dziecko porusza się po dywanie nie wchodząc do obręczy. Na hasło Rodzica np. plastikowa butelka po wodzie- wskakuje do żółtej obręczy; nieudany rysunek- wskakuje do niebieskiej obręczy; szklana butelka po soku- wskakuje do zielonej obręczy.

Teraz czas na wyciszenie podczas bardzo starannego kolorowania karty pracy. Pamiętajmy, że motyl powinien być bardzo kolorowy. Pakiet trzylatka „Zabawy z porami roku” część 3, strona 24.

https://podrecznikarnia.pl/images/3-latki/pliki/3-latek_cz3_wiosna_06_www.pdf

Warto również uświadomić sobie ile codziennie zużywamy energii i jak możemy ją oszczędzać dla dobra naszej planety. Zapraszam do obejrzenia bajki edukacyjnej pt. W kontakcie z naturą.

https://www.youtube.com/watch?v=zleExE18fqQ

Życzę udanej zabawy!
Joanna Michalak