Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

14.04.2021 - Środa

Kochane przedszkolaki w tym tygodniu będziemy zajmować się zwierzętami z wiejskiego podwórka.

Na początek zapraszam Was na przywitanie się.

Wszyscy są, witam Was. Naśladujcie ruchem słowa piosenki.

 

Co się dzieje w tej zagrodzie? Ułóżcie zdania na temat zwierząt z wiejskiego podwórka.
Zabawę rozpoczyna rodzic, wypowiadając pierwsze zdanie, np. Po podwórku kroczy kaczka, a za nią żółte kaczuszki. Następne zdania układa dziecko, tak aby zachować logiczny sens opowiadania.

Gdzie leży źrebak zabawa matematyczna. Wytnijcie źrebaki zamieszczone obok stajni i przyklejcie je zgodnie z instrukcją w załączniku.

Które zwierzątko się schowało? Skorzystajcie z trzech kubeczków jakie znajdziecie w kuchni i dodatkowo figurkę zwierzątka typu kinder, nakrętkę lub koralika, które będzie małym zwierzątkiem i spróbujcie zagrać razem z rodzicami czy rodzeństwem. 

Krowa na trawie zabawa matematyczna:
- zaprowadź zwierzęta na farmę według podanego kodu,
- zaprowadź zwierzęta tak, aby zjadły trawę.

Owieczka - praca plastyczna. Będziecie potrzebowali patyczka do uszu, białej farby, czarny i brązowy karton, nożyczki.

Wyciszenie organizmu - słuchanie muzyki relaksacyjnej.

W wolnej chwili wykonujcie zadania z kart pracy część 4 strona 3 oraz od 10 do 13 .

Emocjonalne opowieści. Na otwór jednej ze stron rolki po papierze toaletowym naciągnijcie folię spożywczą lub strecz. Następnie na folię przyklejcie jeden z pobranych elementów. Potem w ciemności połóżcie ozdobioną rolkę na latarce (najlepiej sprawdza się latarka z telefonu) i obserwujcie cienie na suficie. Tę wyciszającą zabawę wykorzystajcie do rozmowy. Z czym kojarzą się dziecku te symbole? Może wymyślicie jakąś historię? Dawno, dawno temu… Taka forma pozwoli o wiele łatwiej niż na co dzień zatrzymać dziecko i zachęcić do rozmowy. Tę zabawę można wykorzystać też do oswojenia strachów pod postacią cieni.

Wykreślanka Emocje 

Czekamy na mailu na Wasze prace.

Miłego dnia Monika Grzelak

 

Język angielski

Dzisiaj nadal pozostajemy w świecie liczb. Wracamy do przeliczania wozów strażackich i do piosenki pt. "10 Little Fire Trucks”.
Zwracamy uwagę na sposób wyrażania w j. angielskim liczby mnogiej: 1 fire truck, 2 fire trucks.

Pobawmy się w przeliczanie w większym zakresie, w którym pomoże nam Baby Shark.

Na koniec jeszcze karty pracy (pamiętajmy, że przeliczamy po angielsku). Pierwszą kartę z całą pewnością dzieci wykonają samodzielnie, a przy drugiej pewnie potrzebna będzie niewielka pomoc Rodziców.

W celu sprawdzenia poprawnej wymowy słów i wyrażeń w j. angielskim zachęcam do skorzystania ze słownika.

Życzę dobrej zabawy!
Joanna Michalak