Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

13.11.2020 - Piątek

Szanowni Państwo!

Nasze dzielne przedszkolaki, przebywając prawdopodobnie na pierwszej w swoim życiu kwarantannie, zajmowały się w tym tygodniu bardzo ważnymi zagadnieniami.

Nie inaczej będzie i dzisiaj, ale tradycyjnie zaczynamy od kilku zabaw ruchowych (opis w dniu 09.11.2020r.) oraz małej rozgrzewki dla mózgu przy kartach pracy - dla 4-latków proponują układanie puzzli - flaga, a dla 5- latków układanie puzzli - godło.

W dniu dzisiejszym przybliżymy sobie postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Nieodzowna będzie tutaj wiedza rodziców, ale może pomocne będą również; opowiadanieilustracje oraz filmy: "Kim był Józef Piłsudski?", "Z albumu dziadka".

Po zapoznaniu się z postacią Józefa Piłsudskiego oraz z najważniejszymi faktami oraz ciekawostkami z jego życia zapraszamy do zabawy ruchowej pt. „Koniki” – dowolna improwizacja ruchowa przy muzyce.

Kolejnym zadaniem na dzisiaj jest wysłuchanie kilku pieśni i piosenek patriotycznych, które towarzyszyły naszym dzielnym żołnierzom, kiedy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Zadaniem dzieci jest określenie ich nastroju, wystukiwanie rytmu lub maszerowanie w ich rytmie oraz wspólne z rodzicami opowiedzenie kto był ich bohaterem i o czym opowiadał tekst.

  1. „My, Pierwsza Brygada (Legiony…)” – ulubiona pieśń Marszałka Józefa Piłsudskiego, oficjalna Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego
  2. „Białe róże”, pieśń znana również pt. „Rozkwitały pąki białych róż”
  3. „Szara Piechota”
  4. „Przybyli ułani pod okienko”
  5. „Wojenko, Wojenko!”

Na popołudnie oraz na weekend proponujemy wykonanie wybranych kart pracy tematycznie związanych z Polską, które m.in. rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie, zdolność porównywania i kojarzenia oraz doskonalą sprawność manualną dłoni (labiryntrysowanie po śladzie, rysowanie po śladzie 2brakujący elementłączenie w parymały z dużympolicz).

Życzymy powodzenia oraz miłego i spokojnego weekendu!
Joanna Michalak, Małgorzata Grabarczyk