Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

13.11.2020 - Piątek

Drodzy Rodzice, kochane przedszkolaki, nasza grupa właśnie dzisiaj rozpoczyna „zdalne zabawy”. Tak się składa, że dzisiaj jest piątek, więc w tym tygodniu na pewno się nie przemęczymy, potraktujmy ten dzień jako rozgrzewkę przed kolejnym „zdalnym tygodniem”.

Tematem przewodnim na ten tydzień jest: „Polska to nasz kraj” , zanim jednak wyruszymy w Polskę najpierw musimy poznać lepiej naszą małą ojczyznę - Łódź. Zapraszamy.

Nasz dzień zaczniemy od zabawy ruchowo - naśladowczej Deszcz, kałuża i wiatr. Do zabawy wykorzystamy kartkę z gazety lub zwykłą kartkę papieru. Dziecko porusza się przy ulubionej piosence, na pauzę rodzic podaje hasło: deszcz, kałuża lub wiatr, a dziecko wykonuje określone czynności:
- kałuża - kładzie kartkę na podłodze i skacze na niej mówiąc jednocześnie: chlup, chlup, chlup;
- wiatr - wachluje kartką i mówi: fiu, fiu, fiu;
- deszcz - kładzie kartkę na podłodze, kuca i stuka palcami wskazującymi w gazetę mówiąc: kap, kap, kap.

Gdzie mieszkam? - drodzy rodzice zapytajcie dzieci jak nazywa się miasto w którym mieszkamy, jeśli już wszystkie przedszkolaki wiedzą, że jest to Łódź, wspólnie poszukajcie waszego domu na mapie Łodzi (zapoznajemy dzieci z nazwą ulicy i numerem domu), a teraz poszukajcie naszego przedszkola i zastanówcie się czy macie do niego blisko czy daleko? Na koniec sprawdźcie gdzie mieszkają wasi najbliżsi np.: dziadkowie.

Co warto zobaczyć w Łodzi - każdy mieszkaniec Łodzi i okolic wie, że jest to piękne miasto, w którym nie sposób się nudzić, chcemy, aby nasze przedszkolaki również się o tym przekonały. Zachęcam do obejrzenia zdjęć przedstawiających najciekawsze miejsca w Łodzi, poprośmy dziecko, aby zapamiętało jedno z nich 3-latki, lub dwa 4-latki. Które miejsce dziecko chciałoby odwiedzić? A które już widziało?

Spacerkiem po Piotrkowskiej - przedszkolaki na pewno nie mogą się doczekać, aż zobaczą wszystkie te piękna miejsca w Łodzi na żywo, na to jednak musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co zapraszam na spacer w wyobraźni po najdłuższym deptaku w Polsce.
Opis zabawy: do zabawy wykorzystamy nagranie melodii szybkiej i wolnej. Przy dźwiękach wolnej melodii przedszkolaki spacerują ulicą Piotrkowską, kiedy usłyszą melodię szybką - kładą się na plecach i wykonują rowerek - wsiadamy do rikszy.

Po tak intensywnym „zwiedzaniu” czas na odpoczynek. Proponuję położyć się wygodnie i posłuchać wierszy Juliana Tuwima - łódzkiego poety, którego twórczość znają i kochają wszystkie dzieci w Polsce. 

Kiedy dzieci odpoczną proponuję wykonanie herbu Łodzi - ta praca plastyczna będzie okazją do treningu trudnej sztuki posługiwania się nożyczkami ;-) Do wykonania herbu Łodzi potrzebne będą:
nożyczki, kredki, klej, wzór, czerwony papier.
Pracę zaczynamy od obejrzenia herbu Łodzi. Prosimy dziecko, aby opisało jego wygląd: co się na nim znajduje i jakie są kolory. Następnie wycinamy z czerwonego papieru długie paski o szerokości około 1,5 - 2cm, wręczamy je dziecku i prosimy o pocięcie ich na małe kwadraciki. Zwracamy uwagę na prawidłowe trzymanie nożyczek, korygujemy chwyt jeśli jest tak potrzeba, jeśli dziecko ma trudności z samodzielnym cięciem papieru wycinamy razem z nim (trzymamy rękę dziecka, w której są nożyczki). Jeśli dziecku spodoba się wycinanie kwadracików, można przygotować kolejne paski papieru. Takie wycinanie to wspaniały trening, a powstałe kwadraciki można wykorzystać do kolejnych prac plastycznych. Następnie z przygotowanych kwadracików dziecko wykleja tło naszego herbu. Młodsze dzieci przyklejają po środku łódź wyciętą przez rodziców, a starsze samodzielnie kolorują i wycinają łódź z szablonu. Gotowe:-)

Karolina Magnuska, Joanna Ryszkowska