Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

12.11.2020 - Czwartek

Drodzy Rodzice!
Mamy nadzieję, że dzieci zauważyły wywieszone wczoraj flagi, usłyszały nasz hymn w telewizji
i rozpoznały go oraz zwróciły uwagę na fakt, że Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień.

Dzisiaj tradycyjnie zaczynamy od kilku zabaw ruchowych (opis w dniu 09.11.2020r.). Biorąc w nich udział dzieci rozwijają umiejętność szybkiej i prawidłowej reakcji na umówiony sygnał głosowy.

Po zabawie może nasze przedszkolaki miałyby ochotę coś pokolorować. Dla 4- latków proponuję flagę, a dla 5-latków godło Polski.

Teraz czas na j. angielski i przypomnienie piosenki o pogodzie „How’s the weather?”  Zachęćmy dzieci do jej wysłuchania i jednoczesnego ilustrowania słów ruchem i gestem.

Dzieci, które chciałyby utrwalić wprowadzone słownictwo oraz poznać nowe słówka związane z pogodą zapraszam do skorzystania z poniższych stron:

https://www.flashcardsforkindergarten.com/weather-flashcards/

https://supersimple.com/downloads/hows-the-weather-flashcards.pdf

Podczas zajęć ruchowych nadal wzmacniamy mięśnie stopy przy użyciu przyboru nietypowego czyli gazety (opis ćwiczeń i zabaw w dniu 09.11.2020r.)

Po wysiłku fizycznym warto się wyciszyć podczas słuchania legend , tym razem związanych z Warszawą - naszą stolicą
"Bazyliszek", "Wars i Sawa".

Na koniec przeczytajmy wiersz, który powinno znać każde polskie dziecko czyli „Katechizm polskiego dziecka”. Wł. Bełzy.
A może niektóre dzieci pamiętają jego słowa i będą potrafiły powiedzieć z rodzicami z pamięci z podziałem na role.

Udanej zabawy!
Joanna Michalak, Małgorzata Grabarczyk