Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

12.06.2020 - Piątek

Celem prowadzonych w tym tygodniu zabaw było zapoznanie dzieci z pracownią i czynnościami malarza oraz zapoznanie z sylwetkami polskich malarzy (Jan Matejko, Danuta Muszyńska, Tadeusz Makowski, Jerzy Kossak).

Powitanie - rodzic rytmicznie wypowiada rymowankę, którą dziecko powtarza, z jednoczesnym ruchem:
Cześć, (machanie ręką)
Dzień dobry, (skinięcie głową)
Witam was, (szerokie rozłożenie rąk)
Zaczynamy, bo już czas. (klaskanie)

Jak malują malarze – swobodne wypowiedzi podczas oglądania albumów, reprodukcji.

Kolory – poranna zabawa orientacyjno – porządkowa. Dziecko porusza się przy dźwięku muzyki. Rodzic wypowiada nazwę koloru, dziecko reaguje zmiana sposobu poruszania się (kolor czerwony - podskakiwanie naprzemienne z nogi na nogę; kolor żółty - bieg w miejscu; kolor zielony - marsz; kolor niebieski - zatrzymuje się). Zabawę powtarzamy 2-3 razy.

Malarz - zagadka. Rodzic zapoznaje dziecko z zagadką:
Kim jestem? – powiedz mi,
Sztaluga przede mną, a w ręce paleta i pędzel tkwi?

W pracowni malarza– rozmowa kierowana w oparciu o tablicę demonstracyjną.
- Co robi, czym się zajmuje malarz?
- Co się znajduje w pracowni malarza?
- Co trzyma malarz?
- Jaki obraz maluje malarz?

Wybieramy kolory – ruchowa zabawa orientacyjno – porządkowa. Rodzic rozkłada na podłodze kolorowe kartki w 4-5 wybranych przez siebie barwach.
Na hasło: żółty, niebieski, czerwony dziecko chodzi stając na kartki w tych barwach. Podając kolejne hasło rodzic wymienia inny zestaw 3 barw, aby umożliwić dziecku łatwiejsze poruszanie się. Gdy dziecko stanie na inną kartkę odpada z zabawy. Zabawę powtarzamy 3-4 razy.

Paluszkowa łąka – zabawa z elementem arteterapii – wyzwalanie radości z zabawy farbami. Dziecko dostaje od rodzica kawałek zielonej krepiny (może być w różnych odcieniach). Dziecko macza wszystkie palce w farbie plakatowej i dotykają krepiny, odbite ślady palców tworzą na krepinie kwietną łąkę.

Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci.

Zachęcamy do urządzenia dziecku „kącika malarskiego” do samodzielnej eksploracji dziecka.

https://vod.tvp.pl/video/budzik,malarz,996697

https://www.youtube.com/watch?v=WEx0PPmqBlY

Klaudia Ostrowska