Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

12.05.2020 - Wtorek

Szanowni Państwo!

Zaczynamy dziś od wypełnienia karty pracy. Dziecko doskonali  umiejętność przeliczania, porównywania wielkości oraz kolorowania. Pakiet trzylatka „Zabawy z porami roku” część 3, strona 12.

https://podrecznikarnia.pl/images/3-latki/pliki/3-latek_cz3_wiosna_06_www.pdf

Mały wiatr, duży wiatr- poranna zabawa ruchowa- dziecko porusza się po pokoju. Na hasło: mały (duży) wiatr dziecko zatrzymuje się, podnosi ręce do góry i naśladuje w odpowiedni sposób szumiący wiatr.

Wczoraj dzieci utrwalały wiadomości dotyczące segregowania odpadów. Dzisiaj nauczymy się jak można wykorzystać to, co pozornie już się nie przyda. Proponuję wykonanie Smoka ziejącego ogniem z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym, kawałków bibuły i kolorowego papieru. Przy okazji dziecko, z niewielka pomocą osoby dorosłej, zrobi dla siebie zabawkę.

https://www.youtube.com/watch?v=jF1ee5O5pJs

Deszczyk pada, deszczyk pada- zabawa ruchowo- naśladowcza. Zadaniem dziecka jest ilustrowaniu ruchem słów piosenki.

https://www.youtube.com/watch?v=L3QdGJA7T4A

Po każdej burzy zawsze wychodzi słońce, a czasami pojawia się tęcza. Przypomnimy teraz sobie jakie kolory występują w tęczy i jak je nazywamy w j. angielskim. Posłuchajmy piosenki The Rainbow Colors Song. Zadaniem dziecka jest powtarzanie nazw kolorów (red- czerwony, orange- pomarańczowy, yellow- żółty, green- zielony, blue- niebieski, purple- fioletowy, pink- różowy). Mogą również wyszukać tych kolorów w otoczeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=tRNy2i75tCc

Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i nawet w czasie na odpoczynek utrwalać wiedzę z ekologii. Proponuję obejrzenie bajki edukacyjnej pt. Ekologiczny dom, która w przystępny sposób ukazuje pozytywne i negatywne postawy wobec środowiska naturalnego.

https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

Udanej zabawy!
Joanna Michalak, Joanna Ryszkowska