Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

12.03.2021 r. - Piątek

 
Dzień dobry przedszkolaki! Czy zauważyliście jak marzec znowu namieszał w pogodzie? Teraz w swoim „garncu” wymieszał śnieg, deszcz, wiatr i chmury - wszędzie pełno kałuż! Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj nasz „kucharz” dorzuci do swojego garnca sporą porcję słoneczka :-) Ja natomiast zapraszam Was do zabawy.

1.Przedwiośnie - zestaw zabaw ruchowych:
Skoki przez kałuże - zabawa skoczna - przeskakiwanie obunóż przez płaskie przeszkody (mogą być to paski taśmy malarskiej przyklejone do podłogi) ułożone w szeregu w niewielkich odstępach. Zwracamy uwagę na dokładność wykonania zadania, a nie szybkość z jaką pokonamy przeszkody.
Cebulka - krokus - (wzmacnianie mięśni nóg) - przysiady: cebulka - przysiad, krokus - pełny wyprost.
Bocian - (kształtowanie prawidłowej postawy ciała) - spacerowanie z wysokim unoszeniem nóg (jeśli mamy woreczek lub coś co może go skutecznie zastąpić, to kładziemy na głowie).
Wiatraczki na wietrze - (wzmacnianie mięśni rąk) - wykonywanie krążeń ramionami w przód najpierw jedną ręką, później drugą, a na koniec obiema rękami.
Bałwanek na krze - (rozwijanie zmysłu równowagi) - stanie na jednej nodze przez kilka sekund.

2.Powitanie wiosny A. Borowiecka - wysłuchanie opowiadania i rozmowa inspirowana jego treścią.
Po wysłuchaniu opowiadania możemy zadać dziecku następujące pytania:
Z kim miał się spotkać Marzec?
Dlaczego ciągle się przebierał?
Jaka była pogoda za oknem?
Jak wyglądała Wiosna?


3.Ubranie na każdą pogodę -  zabawa dydaktyczna.
Do zabawy przygotowujemy zdjęcia różnych części   garderoby, obrazki przedstawiające różne stany pogody (deszcz, słońce, śnieg) oraz sznurek i klamerki do wieszania bielizny. 
Wstępem do zabawy będzie, krótka rozmowa: zapytajmy dziecka czy pamięta ile mamy pór roku? Może potrafi je wymienić? A jaka pora roku się zbliża? Czy w każdej porze roku ubieramy się tak samo? 
Drukujemy obrazki różnych części garderoby i wycinamy je. Przygotowujemy również obrazki z symbolami pogody (wpis z dn. 08.03.21r. punkt 5).W trzech miejscach w domu rozciągamy krótki sznurek i na każdym z nich, klamerkami, przyczepiamy po jednym obrazku z symbolem pogody. Dziecko ogląda obrazki z różnymi częściami garderoby i nazywa je. Zadaniem dziecka będzie rozwieszenie obrazków z ubraniami na poszczególnych sznurkach, tak aby jak najlepiej pasowały do danej pogody. Zwróćmy uwagę na różnice pomiędzy grubym szalikiem zimowym, a cienkim wiosennym lub między kurtkami: wiosenną, a zimową. A może zamiast korzystać z obrazków zajrzycie wspólnie do szafy dziecka?

4.Kucharz marzec - na koniec przypomnimy sobie piosenkę, którą poznaliśmy wczoraj. Ciekawe czy pamiętacie ruchy jakie wykonywaliśmy do piosenki?

5.Dla nudzimisiów proponuję zabawę logopedyczną usprawniającą mięsień okrężny warg. Drukujemy obrazek parasolki i wycinamy krople deszczu. Zadaniem dziecka będzie przenieść krople deszczu za pomocą słomki do napojów (tak jakbyśmy pili soczek) i ułożenie ich na obrazku z parasolem. Zwróćmy uwagę, aby nie przytrzymywać słomki ząbkami. Kiedy już wszystkie krople trafią na obrazek można je teraz zdmuchnąć również za pomocą słomki - pamiętamy o wdechu nosem i jak najdłuższym, spokojnym wydechu.

 

Życzę udanej zabawy i miłego weekendu!

Karolina Magnuska