Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

11.05.2020 - Poniedziałek

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu dzieci dowiedzą się jak należy postępować, aby dbać o naszą planetę Ziemię. Na początek proponuję pokolorowanie wybranego obrazka przedstawiającego miejsce, gdzie dziecko chciałoby się teraz pobawić, gdyby było to możliwe (morze, góry, łąka, las).

https://miastodzieci.pl/wp-content/uploads/2015/11/371Wakacje%20nad%20morzem.gif

https://miastodzieci.pl/wp-content/uploads/2008/12/373wakacje_w_gorach_nowe.GIF

https://miastodzieci.pl/wp-content/uploads/2008/04/na_lace.gif

https://miastodzieci.pl/wp-content/uploads/2015/11/1094w%20lesie.gif

Słońce świeci, pada deszcz- poranna zabawa ruchowa. Na dywanie rozkładamy gazetę. Na hasło rodzica: słońce świeci, dziecko wesoło biega po dywanie, na hasło: pada deszcz, dziecko podnosi gazetę i trzyma ją nad głową jak parasol (powtarzamy kilka razy na zmianę).

Przechodzimy teraz do bardzo ważnego zagadnienia związanego z dbaniem o naszą planetę, czyli do segregowania odpadów. Temat ten nie jest dzieciom obcy, bo codziennie obserwują jak robi się to w domu, do jakiego koloru pojemnika wrzuca się jakie śmieci. Teraz jeszcze raz przypomnijmy sobie, na podstawie obrazków, jak należy prawidłowo segregować odpady. Należy przede wszystkim wyjaśnić dwa ważne słowa: segregacja i recykling.

https://uml.lodz.pl/files/public/Czas_Wolny/2019_ULOTKA_ODPADY__.pdf

Czasami dorośli sami mają wątpliwości, gdzie coś wyrzucić, więc wtedy warto skorzystać z poradnika UMŁ.

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/ochrona-srodowiska/selektywna-zbiorka-odpadow/

Zabawa ruchowa pt. Jedziemy na wycieczkę polega na tym,  że dziecko będzie interpretowało ruchowo następujące polecenia Rodzica:
- Idziemy przez las,
- Przeskakujemy strumyk,
- Wspinamy się na górę,
- Zbiegamy z górki,
- Odpoczywamy po wyprawie.

Zasady prawidłowej segregacji odpadów możemy również utrwalić oglądając krótką bajkę edukacyjną pt. Drużyna wróżki Odpadusi- Akcja segregacja.

https://www.youtube.com/watch?v=czN_dlTdPZ0

Kiedy przyjdzie czas na odpoczynek warto dowiedzieć się po co właściwie segregujemy śmieci. Opowie nam o tym smok z bajki edukacyjnej Rady na odpady.

https://www.youtube.com/watch?v=0WS8vo0iD2k

Życzymy udanej zabawy!
Joanna Michalak, Joanna Ryszkowska