Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

10.11.2020 - Wtorek

Szanowni Państwo!

Dzisiaj, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości mieliśmy zaplanowane wykonywanie kokardy narodowej czyli tzw. kotylionu. Szablony i wszystkie przygotowane materiały pozostały w przedszkolu, ale może ta sztuka uda się również w domu. Z przyjemnością zobaczyłybyśmy zdjęcia powstałych prac.

Na początek przyda się trochę ruchu. Zapraszamy do zabaw ruchowych (opis w dniu 09.11.2020r.)

Wczoraj na koniec dnia przypominaliśmy wiadomości na temat polskich symboli narodowych. Dzisiaj postarajmy się jeden z nich wykonać z pomocą rodziców. Do wykonania kotylionu możemy wykorzystać  papier kolorowy, bibułę lub wstążkę. Może pomocne okażą się poniższe instrukcje.

https://www.youtube.com/watch?v=-5Rp51gqJDA

https://www.youtube.com/watch?v=sMSephIxvp0

Po wymagającej długotrwałego skupienia pracy zapraszamy do kilku zabaw ruchowych przy muzyce.

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo

Teraz czas na zabawy matematyczno - klasyfikacyjne. Będziemy tworzyli kolekcje. Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia „kolekcja”. Dzieci z pewnością posiadają w domu klocki o zróżnicowanym kolorze (np. czerwony, niebieski, żółty), wielkości (duży, mały) oraz kształcie (np. koła kwadraty, trójkąty, prostokąty). Zadaniem dzieci będzie tworzenie kolekcji- zbiorów klocków według instrukcji podanej przez rodzica np. odłóż na bok wszystkie klocki, które są duże, żółte i kwadratowe itp. Zadaniem dla 5-latków będzie samodzielne określenie jakie cechy mają elementy kolekcji- zbioru utworzonego przez rodziców np. mama ma kolekcję klocków małych, czerwonych i okrągłych.

Na koniec dnia zapytajmy dziecko dlaczego i w jaki sposób obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości? Zachęcam również do wspólnego rozwiązania kilku zagadek.
Dla chętnych jeszcze kolorowanka z polskimi symbolami narodowymi.

Życzymy udanej zabawy!
Małgorzata Grabarczyk
Joanna Michalak