Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

10.03.2021r. - Środa

Drodzy rodzice!
Zachęcam do skorzystania z propozycji zabaw z dziećmi.

Rymowanki (zał.1) – zabawa poprawia koncentrację uwagi i percepcję słuchową.
Rodzic czyta wierszyk, dziecko dopowiada rymujące się słowa.

Polowanie na słowa  - zabawa rozwija percepcję słuchową. Trzeba do niej przygotować gazety, nożyczki, klej i kartkę.
Rodzic pisze na kartce literę - dziecko wyszukuje w gazetach obrazki z przedmiotami, których nazwa zaczyna się na określoną głoskę, wycina je i nakleja na kartkę.

Tworzymy wyrazy  (zał.2) – zabawa rozwijająca analizę i syntezę słuchowo - wzrokową.
Na podłodze układane są sylaby z pierwszego zestawu – dziecko otrzymuje literę s - podchodzi do sylaby np. ko odczytuje ją i dokłada literę s odczytując wyraz kos. Kiedy dziecko odczyta już wszystkie utworzone wyrazy – to rodzic mówi wyraz np. los, a dziecko staje przy sylabie lo.
W taki sam sposób prowadzimy zabawę z pozostałymi zestawami.

 Co zniknęło?  (zał.3) - zabawa doskonaląca pamięć i percepcję wzrokową.
Przed dzieckiem na dywanie leżą 3 kartoniki z wyrazami, zadaniem dziecka jest odczytać wyrazy i je zapamiętać. Dziecko zamyka oczy, a rodzic zabiera dziecku jeden wyraz. Dziecko musi powiedzieć, który wyraz zniknął. Zabawę powtarzamy układając inny zestaw wyrazów.

Taki sam obrazek (zał.4) – ćwiczenie grafomotoryczne rozwijające percepcję wzrokowo – ruchową. Dziecko łączy kropki według wzoru.

Dobrej zabawy!
Małgorzata Grabarczyk