Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

10.03.2021r. - Środa

Drodzy Rodzice, każdego dnia w przedszkolu, nasze wspólne zabawy zaczynamy piosenką Wszyscy są, Witam was zachęcam do zaśpiewania jej wspólnie z dzieckiem.

Na początek zapraszam do zabaw ruchowych, które poznaliśmy w poprzednich dniach - wpisy z dn. 08. - 09.03.2021r.

Ziarenko do ziarenka - ćwiczenia w zakresie klasyfikacji.
Drodzy rodzice, aby przeprowadzić tą zabawę z zakresu edukacji matematycznej musimy wybrać się do naszych kuchni i przygotować różne rodzaje nasion (fasola, groch, ciecierzyca, dynia, słonecznik - lub inne, które są dostępne), mieszamy je razem w pojemniku i wręczamy dziecku wraz z tacą. Prosimy dziecko, aby wysypało zmieszane nasiona na tacę i postarało się je posegregować według rodzaju. Kiedy już wszystkie ziarenka zostaną uporządkowane prosimy dziecko, aby opisało ich wygląd (wielkość, kolor, kształt), wspólnie nazywamy je, następnie porównujemy wielkość powstałych zbiorów - dziecko szacuje, których ziarenek jest najwięcej, a których najmniej, możemy wspólnie przeliczyć poszczególne ziarenka w każdym zbiorze (dlatego też przygotujmy niewielkie ilości nasionek - po kilka z każdego rodzaju)

Podzielimy się - zabawa matematyczna. Do tej zabawy również wykorzystamy nasiona dostępne w domu. 4 latki otrzymują 10 fasolek, 3 latki 6 (ilość fasolek dostosowujemy do możliwości dziecka). Zadaniem dziecka będzie rozdzielić fasolki pomiędzy siebie, a rodzica, tak aby każdy otrzymał tyle samo fasolek. Następnie dziecko przelicza fasolki swoje i rodzica i sprawdza czy dobrze wykonał zadanie. Następnie dokładamy trzy fasolki (teraz 4 latki mają 13, a 3 latki 9 fasolek). Prosimy o ponowne wykonanie zadania. Pytamy czy udało się rozdzielić fasolki po tyle samo? Co trzeba zrobić, aby każdy miał taką samą liczbę fasolek? (można dołożyć lub zabrać fasolkę). Kiedy już wszystko policzymy to wspólnie porządkujemy nasionka i zapraszamy dziecko do kolejnej zabawy.

Wiosną w ogrodzie (Jolanta Siuda - Lendzion)  - zabawa z gestem. Dziecko powtarza wersy rymowanki ilustrując ją gestami zgodnie z ruchami rodzica.

Wiosną w ogrodzie (Jolanta Siuda-Lendzion)
Nasiona w glebę wrzucamy,
kucamy i naśladujemy wrzucanie nasion do ziemi
potem je podlewamy.
Pokazujemy gest podlewania konewką
Słonko mocniej przygrzeje,
unosimy nad głową wyprostowane ręce i naprzemiennie otwieramy i zaciskamy palce w obu dłoniach
wiaterek powieje,
kołyszemy się na boki z uniesionymi rękami
nasiona nam wykiełkują,
kucamy, kładąc ręce na głowę, a następnie powoli wstajemy, stoimy na palcach i wyciągamy ręce jak najwyżej
nasze oczy rozradują.
Śmiejemy się głośno
A gdy wszystko urośnie,
dłońmi kreślimy w powietrzu kształt koła
podziękujemy wiośnie.
robimy ukłon i rozkładamy ręce na boki

Dla chętnych dzieci proponuję karty pracy:
Marcowa pogoda 3 latki, 4 latki.
Rysowanie po śladzie 3 latki, 4 latki.
Matematyka 3 latki, 4 latki.
Wiosenne wyklejanki 3,4 latki: bocian, kwiatki, pszczoła.