10.03.2021 - Środa

Zabawa na  powitanie. Dzieci stoją zwrócone twarzami do rodzica, mówią wyliczankę i klaszczą w dłonie.
Witam - klaśnięcie w swoje dłonie
Łapki - obie dłonie uderzają w dłonie kolegi
Witam - klaśnięcie
Prawą - prawa dłoń uderza w prawą dłoń kolegi
Witam - klaśnięcie
Lewą – lewa dłoń uderza w lewą dłoń kolegi
Brawo – klaśnięcie
Brawo – obie dłonie uderzają w dłonie kolegi
Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy- naprzemienne uderzenia w dłonie kolegi i swoje dłonie.

„Wiosenne zagadki” -rozwiązywanie zagadek związanych z wiosną. Dzieci rozwiązują zagadkę, dopasowują ilustrację, która jest jej rozwiązaniem. Chętne dzieci przyporządkowują podpisy do ilustracji.

„Łowimy łososie”– zabawa zręcznościowa doskonaląca umiejętność liczenia i porównywania liczebności zbiorów.
Dzieci łowią ryki (jeżeli macie w domu magnes można go wykorzystać a do rybek doczepić spinacz biurowy).
Po wyłowieniu ryby dziecko oblicza działanie i wkłada rybę do jeziora z liczbą/cyfrą, która jest wynikiem działania. Następie dzieci przeliczają ryby w stawie i porównują ich liczebność, stosując znaki >,<,=.

Do wykonania wiosenna praca plastyczna. Do wyboru. Łąka kwiatów z wykorzystaniem papieru kolorowego i bibuł lub przebiśniegi z wykorzystaniem plasteliny i nasion.  Jeżeli macie ochotę pochwalić się waszymi pracami nasza tablica przedszkolna będzie na nie przygotowana.

Zapraszamy do obejrzenia filmu – Pierwsze oznaki wiosny. Wiosna - YouTube
Jakie oznaki wiosny zapamiętaliście?

Wiosenne zadania dla chętnych.

Zabawa „Co dziś czuję?" – odwiedźcie swoim rodzicom, jaki macie dzisiaj nastrój, dlaczego tak się czujecie, co na to wpłynęło. Następnie wyraźcie swój nastrój na kartce papieru. Możecie wykorzystać do tego kredki, farby lub inne dostępne w domu materiały.

Monika Garbarczyk, Monika Grzelak

Język angielski

Dzisiaj nadal bawimy się z niesfornymi małpkami, utrwalamy słownictwo, ale nie naśladujemy ich zachowania. Przypomnijmy sobie piosenkę pt.  „Five little monkeys” korzystając z flashcards.

Zobaczmy dlaczego Tobee śnił o małpkach i jak z Caitie śpiewał piosenkę.

W piosence było tylko 5 małpek i każdy starszak bez problemu je policzył. Zachęcam do podjęcia próby policzenia po angielsku do 50 podczas wykonywania karty pracy – math snake dla chętnych

W celu sprawdzenia poprawnej wymowy słów i wyrażeń w j. angielskim zachęcam do skorzystania ze słownika na stronie www.diki.pl

Życzę udanej zabawy!
Joanna Michalak