Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

09.12.2020 r. - Środa

Zestaw zabaw ruchowych - propozycje z dnia 07.12.20 r.

Pakujemy prezenty - zabawa matematyczna, rozwijanie umiejętności klasyfikowania.
Drukujemy materiały, jeśli nie mamy kolorowej drukarki, możemy pomalować obrazki kredkami lub mazakami, albo wyciąć prezenty z kolorowego kartonu. Rodzice 3 latków przygotowują same prezenty, zadaniem dziecka będzie posegregować je według jednej cech np.: koloru, kształtu. Posegregowane elementy przeliczamy pamiętając o zasadzie jeden przedmiot - jeden gest - jedno słowo. Dodatkowo zaznaczamy liczebność zbiorów na małych karteczkach za pomocą kropek (lub cyfr jeśli dziecko je rozpoznaje) i prosimy o przyporządkowanie ich poszczególnym zbiorom prezentów. Możemy zmieniać liczbę prezentów tak, aby zbiory, które powstaną różniły się od siebie liczbą elementów.
Rodzice 4 latków drukują materiały, wycinają prezenty. Przedstawiają dziecku plansze, na której będą układały prezenty, wyjaśniają zasadę i układają przykładowy prezent. 4 latki segregują według co najmniej dwóch cech (kształt i kolor) później możemy spróbować klasyfikację również z uwzględnieniem koloru kokardy (trzy cechy).

Renifery (Jolanta Siuda-Lendzion) - zabawa paluszkowa.

Jeden, dwa, trzy, cztery,
(dzieci prostują kolejno palce: wskazujący, środkowy, serdeczny i mały jednej dłoni)
ciągną sanie renifery.
(szybko poruszają czterema wyprostowanymi palcami)
Pięć, sześć, siedem, osiem,
(prostują kolejno palce: wskazujący, środkowy, serdeczny i mały drugiej dłoni)
spotkały się z jednym łosiem.
(szybko poruszają czterema wyprostowanymi palcami)
Łosia szybko pożegnały,
(przykładają do czoła obie dłonie z rozłożonymi palcami, imitując poroże; odsuwają dłonie od głowy i machają w geście pożegnania)
z Mikołajem w świat pognały.
(szybko poruszają wyprostowanymi palcami obu dłoni, przesuwając jednocześnie ręce z lewej strony na prawą).

Drodzy Rodzice, w zbliżający się poniedziałek odwiedzi nas Mikołaj. W tym tygodniu planowaliśmy min. nauczyć się dla niego piosenki. Zachęcam wszystkie dzieci do osłuchiwania się z piosenką Mikołaju czy Ty śpisz? Oraz do powtarzania wspólnie z rodzicami tekstu. Powodzenia!

Propozycje dla dzieci chętnych:
Karty pracy dla 3 latków:  Po śladzieWyklejanka - gwiazdka Wyklejanka bombkaWyklejanka choinka
Karty pracy dla 4 latków:  Choinka z kodemSzlaczkiChoinka po śladzie

Karolina Magnuska