Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

09.03.2021r. - Wtorek

Drogie przedszkolaki, mam nadzieję, że udało się Wam wczoraj zaobserwować jak bardzo zmienna i kapryśna jest marcowa pogoda. Dzisiaj proponuję, abyśmy przyjrzeli się bliżej jednemu z niewątpliwie najpiękniejszych zjawisk pogodowych - tęczy. Zapraszam.

1.Poranne zabawy ruchowe:
Słońce świeci - deszczyk pada - rodzic rozkłada w pokoju parasolkę. Wyjaśnia, że można się pod nią ukryć w czasie deszczu. Na hasło: słońce, dziecko swobodnie spaceruje po pokoju, na hasło deszcz, kuca w okolicy parasola.
Kałuże - rodzic rozkłada na podłodze kawałki gazety, w wielkości takiej, aby dziecko mogło na niej stanąć. Dziecko słysząc dowolną, skoczną muzykę, porusza się po pokoju w rytmie słyszanych dźwięków. Gdy muzyka ucichnie, jak najszybciej, wskakuje do kałuży znajdującej się najbliżej. Zabawę powtarzamy kilkukrotnie.

2.Siedem kolorów
  - zabawa dydaktyczna. Do zabawy potrzebne będą paski bibuły w kolorach tęczy (każdy kolejny jest krótszy od poprzedniego: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy. Gotowe paski układamy na podłodze w przypadkowej kolejności, tak aby koniec każdego stykał się z krawędzią np dywanu. Następnie prosimy dziecko o wybranie najdłuższego paska i ułożenie go na samej górze dywanu, w ten sam sposób postępujemy z każdym kolejnym paskiem bibuły i układamy je jeden za drugim. Kiedy już wszystkie będą ułożone w odpowiedniej kolejności, prosimy dziecko, aby je policzyło (dzieci 3 letnie liczą wspólnie z rodzicami) i nazwało kolejne kolory. Zachęcamy dziecko, aby powiedziało co przypominają mu te kolorowe paski. Na koniec tworzymy z pasków tęczę formując je w łuk.

3.Na tropie kolorów tęczy  - zabawa ruchowa. Dziecko porusza się przy dźwiękach wesołej melodii, podczas pauzy w muzyce rodzic podaje nazwę jednego z kolorów tęczy, zadaniem dziecka jest jak najszybciej odnaleźć dany kolor wśród przedmiotów znajdujących się w pokoju. Zabawę powtarzamy kilka razy.

4.Chmurka i tęcza  - zabawa plastyczna. Zachęcam wszystkie dzieci i rodziców do wykonania tej pracy plastycznej i przyniesienie jej do przedszkola - chmurki z tęczami ozdobią naszą salę :-)
Do wykonania pracy potrzebny będzie szablon chmurki, biały blok techniczny, paski bibuły w kolorach tęczy (około 2cm szerokości), klej.
Rodzic przygotowuje dwie chmurki - odrysowujemy szablon na bloku technicznym i wycinamy chmurki, wycinamy również paski kolorowej bibuły - paski powinny być równej długości. Następny krok to przyklejenie pasków w odpowiedniej kolejności (4 latkom pokazujemy ilustrację tęczy i według tego wzoru przyklejają samodzielnie paski, rodzice 3 latków mogą nazywać kolejne kolory tęczy i prosić dziecko o przyklejenie właściwego paska). Zwracamy uwagę, aby paski przykleić na dole chmurki, jeden obok drugiego w możliwie równych odstępach i zaczynamy od lewej strony. Kiedy już wszystkie paski będą przyklejone naklejamy na całość drugą chmurkę, tak aby równo pokryła tą pierwszą.  Gotowe, mam nadzieję, że spodobała wam się ta praca;-)

5.Dla dzieci chętnych, oraz dla rodziców dysponujących większą ilością wolnego czasu (tak, tak wiem tacy rodzice nie istnieją :-D) przesyłam link do kilku tęczowych pomysłów do wykorzystania i życzę kolorowej zabawy.
 

Karolina Magnuska