Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

08.12.20r. - Wtorek

Zestaw zabaw ruchowych  - propozycje z dnia 07.12.20r., nie musimy wykorzystywać wszystkich zabaw z zestawu, dostosowujemy je do potrzeb dziecka w danym dniu.

Portret Mikołaja  - praca plastyczna.
Potrzebne materiały:
- papierowy talerzyk,
- farba czarna i cielista (żółty + różowy) i czerwona, gruby pędzel,
- blok rysunkowy lub papier ksero, kolorowy brystol,
- pompon, wata lub płatki kosmetyczne,
- klej w sztyfcie i płynny. 

Prace zaczynamy od pomalowania papierowego talerzyka (odwrócony dnem do góry) farbą w kolorze cielistym (korygujemy chwyt pędzla jeśli trzeba), maczamy palec w czarnej farbie i stemplujemy nią dwie kropki -  oczy Mikołaja.
Kiedy buzia Mikołaja schnie, przygotowujemy brodę i czapkę. Białą kartkę tniemy na paski o szerokości około 2 cm, następnie 4 latki mogą samodzielnie podjąć próbę nawinięcia ich na ołówek, a dla 3 latków rodzice nawijają. Paski skręcamy do różnej długości (najdłuższe, krótsze i najkrótsze). Rodzice przygotowują również czapkę dla Mikołaja - wycinamy trójkąt z czerwonego brystolu (podstawa trójkąta powinna mieć mniej więcej długość średnicy użytego talerzyka).

Kiedy talerzyk wyschnie, smarujemy jego brzegi klejem w płynie i przyklejamy na środku kolorowego brystolu, na środku buzi przyklejamy nos - pompon. Za pomocą kleju w sztyfcie przyklejamy czapkę Mikołaja, brzeg ozdabiamy watą, a na wierzchołku czapki przyklejamy uformowaną z waty kulkę. Z wacika przeciętego na pół przyklejamy wąsy Mikołajowi. Na koniec przyklejamy brodę. Wcześniej przygotowane zwinięte paski smarujemy klejem w sztyfcie i przyklejamy na miejscu brody (zaczynamy od najdłuższych). Czerwoną farbą możemy namalować uśmiech.

Mikołaj gotowy, czy Wasz wygląda podobnie?

Worek Mikołaja - zabawa dydaktyczna. Do Worka, torby wkładamy różne zabawki. Dziecko wkłada rękę do środka, zamyka oczy i za pomocą dotyku stara się odgadnąć jaki przedmiot trzyma w ręku. Kiedy już wszystkie zabawki zostaną wyjęte z worka, przeliczamy je. Następnie, na przemian z dzieckiem dzielimy na sylaby nazwę wybranej zabawki, a druga osoba wskazuje zabawkę, o której mówimy.

Życzę miłej zabawy :-)

Karolina Magnuska