Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

08.05.2020 - Piątek

Przeskocz przez rzekę – zabawa ruchowa. Rozkładamy równolegle do siebie dwie skakanki w odległości ok. 40 cm. Dziecko przeskakuje obunóż przez utworzoną przeszkodę.

Zabawa słowna Kim był Julian Tuwim na podstawie ilustracji. Wspólnie z rodzicami zapoznajcie się z krótką informacją na temat Juliana Tuwima poety, który urodził się w Łodzi. Czy wiecie jakie wiersze napisał? Spróbujcie podać tytuły na podstawie załączonych zdjęć.

Z jakiego wiersza to pochodzi? - zabawa dydaktyczna. Załącznik wiersze.

Co wiozła Lokomotywa?– zabawa słowna na podstawie wiersza Juliana Tuwima.
Pamiętacie co wiozła Lokomotywa. Czy o wszystkich wagonach pamiętałyśmy? Czego brakuje w dwóch wagonach? Dorysujcie lub doklejcie gotowe elementy…

1234567891011

Ile było wagonów? – zabawa matematyczna. Ułóżcie lokomotywę a za nią wagony w odpowiedniej kolejności. Ile jest wagonów? Powiedzcie co jest po kolei w każdym wagonie. Używajcie zwrotu: w pierwszym wagonie są…, w drugim wagonie są…

Moje miasto – rysowanie kredkami pastelowymi. Narysujcie wybrane miejsce w Łodzi tak jak umiecie. Możecie wykorzystać prezentację załączoną we wtorek lub wybrać inne miejsce. Czekamy na wasze prace. Jeżeli nie macie kredek pastelowych wykorzystajcie farby lub kredki świecowe.

Dziś podczas odpoczynku możecie poprosić rodziców o przeczytanie wierszy Julian Tuwima

Prawda czy fałsz? – zabawa dydaktyczna. W załączniku zawartych jest kilka zdań dotyczących wierszy Juliana Tuwima. Ale czy wszystkie są prawdziwe? Jeżeli zdanie, które przeczyta rodzic będzie prawdziwe dzieci podnoszą do góry zieloną uśmiechniętą buźkę, jeżeli zdanie będzie fałszywe podnoszą do góry czerwoną buźkę. Jeżeli zdanie nie jest prawdziwe, spróbujcie je poprawić aby było prawdziwe.


Udanej zabawy! Życzymy spokojnego weekendu
Monika Garbarczyk, Monika Grzelak

 

Język angielski

https://wordwall.net/play/1906/762/534 i karta pracy food-concepts-5-latki.pdf

Anna Kwiatkowska