Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

08.05.2020 - Piątek

Drodzy Rodzice!

Zaczynamy od powtórzenia bardzo ważnych wiadomości. Zrobimy to wykorzystując słowa wiersza
A. Bayer pt. Nauczyłem się w przedszkolu. Dzieci naprawdę uczyły się tego wiersza na zajęciach. Jestem ciekawa czy pamiętają.

Flaga jest biało-czerwona
wiedzą dzieci wszystkie,
że Warszawa jest stolicą, 
a Syrenka pływa w Wiśle.

Marsz, marsz Dąbrowski
hymnu to są słowa,
gdy Mazurek dumnie gra,
to milknie rozmowa.

W godle biały orzeł
na czerwonym polu.
Tego nauczyłem się
od pani w przedszkolu.

Piórko- poranna zabawa ruchowa połączona z ćwiczeniami oddechowymi. Dziecko dmucha na piórko tak, aby utrzymało się w powietrzu, wirowało i nie spadło na podłogę.

Wesołe wagony- zabawa matematyczna. Teraz zbudujmy z klocków pociąg, bo po Polsce możemy przecież podróżować pociągiem. Musi on mieć lokomotywę i przynajmniej 3 wagony (każdy w innym kolorze). Jeśli nie mamy odpowiednich klocków , to możemy taki pociąg wyciąć z kolorowego papieru. Będziemy teraz przeliczać wagony, najpierw liczebnikami głównymi, a próżniej będziemy doskonalić umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi. Przeliczanie zawsze zaczynamy od lokomotywy, a Rodzic tak ją ustawia, żeby zawsze była skierowana w lewą stronę. Kiedy dziecko przeliczy wagony używając liczebników: jeden, dwa, trzy, a później: pierwszy, drugi, trzeci, Rodzic zadaje pytania np. Który z kolei wagon jest czerwony itp.? (zmieniamy kolejność wagonów).

Parada wojskowa- zabawa ruchowa- marsz przy muzyce.
https://www.youtube.com/watch?v=TOWdT6Drvwk

Teraz czas na utrwalenie nazw wybranych kolorów w j. angielskim (pink- różowy, orange- pomarańczowy, brown- brązowy, green- zielony) oraz na zabawę w wyszukiwanie kolorów w otoczeniu przy piosence pt. „I see something pink”.
https://supersimple.com/song/i-see-something-pink/

Zadajmy dziecku pytanie o jego ulubiony kolor: „What is your favorite color?” Dziecko odpowiada na pytanie poprzez nazwanie lub wskazanie koloru i powtórzenie jego nazwy (wybieramy spośród kolorów wymienionych w piosence).

Na koniec tygodnia jeszcze raz przypomnijmy sobie, czym się różni wieś od miasta, oglądając program edukacyjny pt. Jedynkowe przedszkole- miasto i wieś.
https://www.youtube.com/watch?v=RKxwNYHxgmM

Życzę dobrej zabawy i udanego odpoczynku!
Joanna Michalak