Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

08.03.2021 - Poniedziałek

Drodzy rodzice!

Zapraszam do zabaw doskonalących percepcję wzrokową, słuchową i umiejętności koncentracji uwagi.

„Sylaby” – zabawa rozwija umiejętność analizy i syntezy liter w sylabie. Dziecko maszeruje z wysokim unoszeniem kolan, na sygnał rodzica – podniesienie kartonu z sylabą, dziecko zatrzymuje się i odczytuje sylabę.

„Potrzebuje sylab” – zabawa doskonali umiejętność analizy i syntezy liter w sylabie i sylab w wyrazie. Dziecko rozkłada przed sobą sylaby. Rodzic mówi – Układam wyraz np. „mata” i  potrzebuję sylab – dziecko mówi, jakich sylab potrzebuje rodzic i je daje. (jeśli dziecko samo nie wie, jakie będą potrzebne sylaby do utworzenie wyrazu, wtedy rodzic mówi „potrzebuje sylab ma i ta” i pyta „Jaki utworzę z nich wyraz?”

„Odwzorowywanie układu” – zabawa rozwija koordynację wzrokowo – ruchową. Dziecko otrzymuje patyczki (mogą to być np. higieniczne) i wzory do odtworzenia. Zadaniem dziecka jest ułożenie z patyczków danego wzoru. Możemy bawić się również w ten sposób, aby dziecko otrzymało wzór tylko na chwilę, przygląda się, zapamiętuje go i odwzorowuje z pamięci.

„Znajdź różnicę” – ćwiczenie rozwija percepcję wzrokową. Dziecko wyszukuje 10 rzeczy, które różnią dwa obrazki.

Życzę udanej zabawy!
Małgorzata Grabarczyk