06.05.2020 - Środa

Drodzy Rodzice!

Powitanie –  rodzic wypowiada słowa powitania z towarzyszącymi gestami.
Na dzień dobry się witamy (klaskanie w dłonie), prawą ręką pomachamy (machanie prawą ręką), do zabawy zapraszamy (gest przywoływania).

Przedpokój – ćwiczenie spostrzegawczości, wyszukiwanie różnic między dwoma obrazkami (karta pracy).

Gdzie jestem - zabawa rozwijająca słuch fonemowy. Rodzic wypowiada nazwy pomieszczeń znajdujących się  w domu, dzieląc je na sylaby np. kuch-nia, ła-zien-ka, sy-pial-nia, sa-lon, przed-po-kój, po-kój… Dziecko podaje nazwę pomieszczenia.
Rodzic mówi pierwszą sylabę nazwy pomieszczenia np. kuch.. dziecko podaje jego nazwę kuchnia.

Z domu na spacer – poranna zabawa ruchowa orientacyjno-porządkowa.(zabawa opisana w dniu 04.05.2020r.)

Domy na świecie –  oglądanie prezentacji.

Dom – wykonanie pracy plastyczno- technicznej.
Przykładowe propozycje wykonania pracy https://mojedziecikreatywnie.pl/2014/04/kartonowe-domki/
Dziecko razem z rodzicem planuje wykonanie domu z tekturowego pudełka, nakleja na nim dach, okna, drzwi. Koloruje i ozdabia dom.

Zabawy ruchowe:
Kotki i lampa – zabawa ruchowa z elementem równowagi (zabawa opisana w dniu 20.04.2020r.);
Rzut do celu - zabawa ruchowa z elementem rzutu. Rodzic ustawia kosz (karton, wiaderko, miska) dziecko rzuca do niego małą piłkę (woreczek). Na podłodze można wyznaczyć trzy linie rzutu do celu najbliższą, średnią i najdalszą.

Prawda czy fałsz – zabawa dydaktyczna  rozwijająca myślenie i umiejętność odróżniania prawdy od fałszu.
Rodzic wypowie zdanie, jeśli jest prawdziwe dziecko klaszcze, jeśli fałszywe - zachowuje ciszę.
- Wieżowce, to bardzo niskie domy.
- W wieżowcach są windy.
- W przedpokoju przygotowujemy posiłki.
- Każdy dom ma drzwi.
- W pokoju stoi umywalka.
- W pokoju mogę się bawić.
- W łazience gotuje się obiad.
- W sypialni się śpi.
- W domu należy dbać o czystość i porządek.

Klucze – ćwiczenia grafomotoryczne, rysowanie po śladzie (karta pracy). Karta pracy Razem się bawimy str. 5 cz.4

Dom na drzewie  – słuchanie czytanego opowiadania C. Zubryckiej. https://miastodzieci.pl/bajki/dom-na-drzewie-lek-przed-zmiana/

Propozycje dodatkowe:

Jedynkowe Przedszkole - Mój dom, czyli jestem architektem  https://www.youtube.com/watch?v=pIJ1AL4rH7A

Życzymy dobrej zabawy

Małgorzata Grabarczyk, Iwona Jedlińska