Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

06.05.2020 - Środa

Zabawa słowna – Miejsca w Łodzi  na podstawie prezentacji multimedialnej. Wszystkie elementy prezentacji pojawiają się po kliknięciu myszki. Dlatego też zanim zobaczycie podpis do ilustracji, spróbujcie drogie dzieci opisać miejsce, budynek, który widzicie, zastanówcie się czy może go widzieliście już? Może byliście w tym miejscu?. Następnie wspólnie z rodzicami przeczytajcie podpis i dowiedzcie się co to za miejsce i czy mieliście rację.
Możecie również poszukać informacji na temat tego miejsca w internecie lub w książkach, albumach o Łodzi (może ktoś z Was ma w domu). Poproście rodziców o przeczytanie kilku informacji na temat miejsc w Łodzi.

Która to pocztówka– zabawa dydaktyczna. Rodzice rozkładają przed dzieckiem pocztówki, (można wykorzystać załącznik lub pocztówki, które posiadacie w domu) następnie opisuje jedną wybraną pocztówkę. Dziecko powinno odgadnąć, wskazać pocztówkę, którą opisuje rodzic, możecie zamienić się rolami.

Odgłosy miasta -  zagadki słuchowe – czy wiecie co wydaje takie odgłosy? Ciekawe jesteśmy czy wszystko udało wam się odgadnąć.  Syrena Pogotowiaautobus dzwonek od roweru pociąg samochód samolot.

Czas na gimnastykę dziś powtórzcie zestaw ćwiczeń gimnastyczny zaproponowany w poniedziałek.

Zabawa matematyczna – Samochody do garażu– zabawa z wykorzystaniem plansz z zakodowanymi trasami do parkowania samochodów ( samochody to figury geometryczne).
Rodzic ze skakanek lub sznurków układa ulice i parkingi (np. tak jak w załączniku)
Na skrzyżowaniach ustawia kartoniki z kodami, tak jak znaki drogowe. Dziecko z wybraną figurą (samochodem) porusza się po ulicach, odczytując kody tak, żeby zaparkować swoim samochodem w odpowiednim miejscu. Wersji ulic może być wiele. Kody do zabawy również w załączniku. Figury geometryczne do zabawy – można wydrukować na kolorowych kartkach lub pokolorować na wskazane w kodach kolory.

Wyciszenie organizmu  proponuję przy dowolnie wybranej przez was pozycji z literatury dziecię, którą posiadacie w domu. Spróbujcie wykonać rysunek do wysłuchanego utworu.

Zadanie dla chętnychpuzzle matematyczne.

Monika Garbarczyk, Monika Grzelak

 

Język angielski

https://app.wizer.me/learn/XFXOAP 
karta pracy hot or cold.pdf oraz piosenka Hot and cold.mp3

Anna Kwiatkowska