Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

05.05.2020 - Wtorek

Drodzy Rodzice!

Co to jest dom? – burza mózgów – aktywizowanie myślenia. Wyrazy do wycięcia.
Rodzic pokazuje napis i odczytuje dom. Dziecko pośród różnych wyrazów wyszukuje wyraz dom. Odpowiada na pytanie Co to jest dom?

Z domu na spacer – poranna zabawa ruchowa orientacyjno-porządkowa.(zabawa opisana w dniu 04.05.2020r.)

W moim pokoju -  zabawy matematyczne - kształtowanie orientacji przestrzennej.

  • Rodzic chowa kilka przedmiotów i podpowiada dziecku, gdzie jest ukryty przedmiot np. Idź: - do tyłu, w bok, prosto, do przodu. Zobacz: - pod stołem (biurkiem), - za firankę (fotelem), - przed kwiatkiem, - na półce itd.
  • Układanie przez dziecko przedmiotów w różnych miejscach pokoju, np. połóż klocek pod stołem, obok regału, na półce, pod kaloryferem, nad obrazkiem, obok kosza.
  • Sytuowanie przedmiotów przedstawionych na ilustracji. Układanie odpowiedzi na pytania z użyciem wyrazów: nad, pod, na, obok, między, przed np. Co wisi nad szafką? Gdzie stoją buty?... 
  • Dziecko tańczy z misiem dookoła krzesła – gdy muzyka przestaje grać wykonuje jedno polecenie rodzica np. połóż misia na krzesełku / pod / za / przed/ obok.

W jakim domu mieszkam? – nazywanie domów i łączenie w pary takich samych - ćwiczenie spostrzegawczości i mowy. Karta pracy Razem się bawimy str. 2 cz.4.

Zabawy ruchowe:
Kotki i lampa – zabawa ruchowa z elementem równowagi (zabawa opisana w dniu 20.04.2020r.),
Pająk i muchy - zabawa ruchowa orientacyjno – porządkowa. Rodzic podaje hasła:
Pająk śpi – dziecko biega po pokoju naśladując muchy;
Pająk wychodzi na łowy –  dziecko zatrzymuje się  w  miejscu  i przyjmuje określoną pozycję (postawa na  baczność, siad skrzyżny, na jednej nodze, w rozkroku).
Zabawę powtarzamy.

Dopasuj przedmiot do pomieszczenia -  zabawa dydaktyczna.
Rodzic  układa  cztery  talerzyki  odpowiadające  pomieszczeniom  w domu: kuchnia, łazienka, sypialnia, salon. Dziecko wyjmuje z pojemnika obrazki przedstawiające elementy wyposażenia pomieszczeń i kładzie je w odpowiednie miejsce.

Dom – konstruowanie z wybranych klocków, tworzenie konstrukcji domów.

Zaczarowane klocki – słuchanie bajki M. Linke-Kicińskiej.  https://bajki-zasypianki.pl/bajki/goszajka/

Umiem grać, układać – zabawy z wykorzystaniem dostępnych gier planszowych lub układanek. Wdrażanie do poznawania i przestrzegania reguł oraz kształtowania odporności emocjonalnej.

Życzymy dobrej zabawy

Małgorzata Grabarczyk, Iwona Jedlińska