Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

05.05.2020 - Wtorek

Drodzy Rodzice!

 Zaczniemy dzisiaj od występu. W przedszkolu dzieci uczyły się wiersza J. Laskowskiego pt. „Syrenka”. Przeczytajcie go Państwo dziecku dla przypomnienia i poproście o recytację połączoną z ilustracją ruchową.

„Syrenka” – J. Laskowski

Stoi Syrenka nad Wisłą,
słońce w jej oczach zabłysło.
Warszawskie dzieci tu przyszły,
stanęły na brzegu Wisły.
Kiwają Syrenie ręką:
„Jakże się miewasz, Syrenko?”

Dzisiejszy dzień spędzimy w Warszawie i zaczynamy od porannej zabawy ruchowej pt. „Samochody jeżdżą  po Warszawie”. Dzieci poruszają się z krążkami naśladując jazdę samochodem, a rodzic kieruje ruchem używając czerwonej i zielonej kartki jako sygnalizacji świetlnej.

Przypomnijmy teraz kilka informacji o Warszawie. Warszawa- nasza stolica.pdf
Zwróćmy uwagę, że jest to nasza stolica, czyli najważniejsze miasto w Polsce, które ma w herbie Syrenkę i leży nad rzeką Wisłą. Obejrzyjmy kilka charakterystycznych miejsc (Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Pomnik Chopina, Pomnik Syrenki). O Warszawie opowiedzą nam również Kulek i Kulka.

http://kula.gov.pl/warszawa/

Po Warszawie można też jeździć rowerem. W zabawie ruchowej pt. „Wycieczka rowerowa” dziecko leży na plecach i naśladuje jazdę rowerem: z górki- szybkie wymachy nóg, pod górkę- powolne.

Praca plastyczna, którą chciałabym na dzisiaj zaproponować będzie wymagała sporo cierpliwości i precyzji, ale to też świetne ćwiczenie grafomotoryczne. Zadaniem dziecka będzie wypełnienie metodą wydzieranki i wyklejanki z kolorowego papieru konturów Syrenki. Przygotowujemy klej, wydruk kolorowanki, ewentualnie folię aluminiową do wyklejenia tarczy i miecza oraz dowolne kolory papieru wycinankowego lub kolorowego papieru ksero. Pewnie rodzice będą musieli trochę pomóc w powydzieraniu małych skrawków papieru. Fragmenty trudne do wyklejenia można pokolorować kredkami. Do dzieła!

Wykonując pracę plastyczną dziecko używało różnych kolorów. Przypomnijmy sobie, jak niektóre z tych kolorów nazywamy w j. angielskim. Zabawa przy piosence „I see something pink” polega na wyszukiwaniu w otoczeniu wymienionych w piosence kolorów.

https://supersimple.com/song/i-see-something-pink/

pink - różowy
orange – pomarańczowy
brown – brązowy
green – zielony

To był pracowity dzień. Czas na odpoczynek, podczas którego proponuję wysłuchanie „Legendy o Bazyliszku”. Poproście Państwo, aby dziecko oceniło zachowanie bohaterów i powiedziało czym się skończyło nieposłuszeństwo dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=7D09-uU9WJg

Udanej zabawy!
Joanna Michalak, Joanna Ryszkowska