Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

04.05.2020 - Poniedziałek

Poniedziałek -  04.05.2020r.

Witamy serdecznie w kolejnym tygodniu. Drogie przedszkolaki czy wiecie jaki mamy miesiąc? A dzień tygodnia? A porę roku? – starajcie się codziennie odpowiadać na te pytania. Możecie również śledzić daty, miesiące na kalendarzu.
W tym tygodniu będziemy rozmawiać o naszym mieści. Czyli o….? Na pewno wszyscy z was znają odpowiedź na to pytanie.

Na początek zapraszamy do zabawy ruchowej „Figury”. Dzieci poruszają się przy dźwiękach muzyki (może być dowolnie wybrany przez dziecko utwór), na przerwę dzieci zatrzymują się i naśladują figurę zaproponowaną przez rodzica.

Na początku zapoznajcie się z legendą o powstaniu Łodzi. Drodzy rodzice ponieważ legenda cechuje się trudnym dla dzieci językiem, proszę abyście czytając dzieciom legendę tłumaczyli słowa i zwrotu niezrozumiałe dla dzieci lub opowiedzieli dzieciom sami legendę na podstawie przeczytanego tekstu.

Następnie niech dzieci opowiedzą co zapamiętały z wysłuchanego utworu.

Zabawa ruchowo-naśladowcza do legendy. Dzieci ilustrują ruchem wybrane części utworu np.: pływanie łódką, ścinanie gałęzi, wyciąganie łódki na brzeg, budowanie domu…

Wyciszenie organizmu proponujemy dzisiaj przy bajce, słuchowisku "Plastusiowy pamiętnik - O pamiętniku w czerwonym zeszyciku".

Drogie dzieci opowiedzcie teraz przygodę Plastusia swoim rodzicom. A może wy też założycie swój pamiętnik. Możecie w nim rysować to co wam się przydarzyło w kolejnych dniach.

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Ćwiczenia grafomotoryczne – kreślenie wzorów literopodobnych po śladzie. (Załącznik 1) (Załącznik 2)

Zadanie Tom & Keri – Czy pamiętacie co nasi bohaterowie zobaczyli w książce? Spróbujcie wymienić w języku angielskim . A teraz zaprojektujcie własną książkę. Narysujcie na jej stronach obrazki, których nazwy zapamiętaliście w języku angielskim.

Zadania dodatkowe dla chętnych.

Monika Garbarczyk, Monika Grzelak