Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

04.05.2020 - Poniedziałek

Poniedziałek - 04.05.2020r.

Drodzy Rodzice!

Za nami bardzo ważne dla wszystkich Polaków święta. Choć nie mieliśmy możliwości obchodzić ich tak jak zwykle, to z pewnością dzieci widziały wywieszone flagi, może zwróciły uwagę jak była o nich mowa w telewizji. W tym tygodniu powtórzymy i uporządkujemy wiadomości  małych Polaków realizując temat „Jestem Polakiem i Europejczykiem”.

Na początek zachęćmy dzieci, aby pooglądały dostępne w domu książki ze zdjęciami z różnych zakątków naszego kraju. Zwróćmy uwagę na ich piękno i różnorodność oraz na różnice pomiędzy wsią, a miastem.

Ponieważ będziemy dużo podróżować, więc w sam raz będzie zabawa poranna pt. „Jedziemy na wycieczkę”. Dziecko zaopatrzone w krążek lub plastikowy talerzyk naśladuje jazdę samochodem. Rodzic kieruje ruchem pokazując zieloną lub czerwoną kartkę. Dziecko reaguje na kolory świateł.

Zanim przejdziemy do przypomnienia sobie kilku informacji o naszym mieście, proponuję następującą wizualizację pod hasłem „Moje miasto, mój kraj”.

Rodzic przygotowuje 2 pudełka: małe i duże oraz małego ludzika np. lego, którego wkłada do małego pudełka i zadaje pytanie: Gdzie mieszka ludzik? (w małym pudełku)
Następnie wkłada małe pudełko do dużego pudełka i zadaje pytanie: Gdzie mieszka ludzik? (w dużym pudełku)
Rodzic wyjmuje małe pudełko i określa, że to nasze miasto- Łódź, a duże pudełko, to nasz kraj- Polska. Rodzic jeszcze raz wkłada ludzika do małego pudełka i pyta: W jakim mieście mieszka ludzik? Ponownie wkłada małe pudełko do dużego pudełka i pyta: W jakim kraju mieszka ludzik? Wniosek: Mały ludzik mieszka w Łodzi i w Polsce.

Teraz zatrzymamy się na dłużej w naszym mieście Łodzi Łódź- moje miasto.pdfPrzypomnijmy sobie jak wygląda herb miasta, gdzie leży Łódź na mapie Polski. Obejrzyjmy zdjęcia najbardziej charakterystycznych miejsc (ulica Piotrkowska, Manufaktura, Plac Wolności, Pałac Poznańskiego, Archikatedra). O Łodzi opowiedzą nam również Kulek i Kulka, którzy proponują ciekawe zabawy, z których warto skorzystać.

http://kula.gov.pl/lodz/

Teraz się trochę poruszajmy. Zabawa ruchowa pt. „Zmień ruch” polega na tym, że rodzic proponuje jakieś ćwiczenie (np. skłony, przysiady, wymachy rąk, podskoki, pajacyki), a dziecko je powtarza.

Propozycją na wyciszenie jest wykonanie karty pracy z pakietu trzylatka „Zabawy z porami roku” część 3, strona 14. Wzbogacamy tutaj słownictwo dziecka o pojęcia: dom jednorodzinny, blok
i wieżowiec.

https://podrecznikarnia.pl/images/3-latki/pliki/3-latek_cz3_wiosna_06_www.pdf

Se-ma-for to studio filmowe, gdzie powstawały dawniej i nadal powstają bajki znane wielu pokoleniom. Proponuję, abyście Państwo w ramach relaksu wybrali się w podróż sentymentalną i zaprezentowali dziecku wybrane bajki oraz ich bohaterów.

https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/lodz-bajkowa/

Udanej zabawy!
Joanna Michalak, Joanna Ryszkowska