Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

04.03.2021 - Czwartek

Szanowni Państwo!

Na początek popracują trochę głowy naszych przedszkolaków. Zapraszamy do rozwiązania kilku zagadek słownych o zwierzętach dżungli i sawanny.

Po wysiłku umysłowym przyda się trochę ruchu. Zachęcamy do zabaw ruchowych (opis w propozycjach z 01.03.2021r.) lub do zabaw pod hasłem Zwierzęta egzotyczne:
- „Uciekamy przed tygrysami” –
dziecko ostrożnie biega po pokoju. Na hasło:  Tygrys wykonuje przysiad, obejmuje rękami kolana i pochyla głowę.
-„Kłaniamy się królowi zwierząt” – na podłodze rozkładamy kilka krążków lub innych bezpiecznych płaskich przedmiotów. Dziecko spaceruje pomiędzy nimi, aby na żaden nie nadepnąć. Na hasło: Lew siada skrzyżnie przed jednym z krążków i wykonuje skłon w przód, dotykając krążka.
- „Poruszamy się jak…” – dzieci naśladują sposób poruszania się:
słonia – nogi rozstawione, kiwanie się na boki,
strusia – przeskoki na rozstawionych nogach,
żółwia – powolne czworakowanie,
małpki – rzucanie kokosami, dziecko bierze małe piłeczki, woreczki lub kulki zrobione z papieru i próbuje wrzucić je do przygotowanego pojemnika.

Teraz czas na język angielski. Nadal bawimy się z pajączkiem i przypominamy sobie animację i ilustrację ruchową do popularnej zabawy paluszkowej pt.  „Eensy Weensy Spider”.
https://www.youtube.com/watch?v=bne3Ix_tJL8
https://www.youtube.com/watch?v=AQZNBkdxCMY

Zachęcam do wykonania rekwizytów z wykorzystaniem szablonów i do ilustrowania za ich pomocą słów rymowanki, a jednocześnie utrwalenia słownictwa.
https://supersimple.com/downloads/the-eensey-weensey-spider-dramatic-play-set-bw.pdf
spider – pająk
rain – deszcz
sun – słońce
water spout - rynna

W celu sprawdzenia poprawnej wymowy słów i wyrażeń w j. angielskim zachęcam do skorzystania ze słownika na stronie www.diki.pl

Teraz czas na gimnastykę, czyli zestaw zajęć ruchowych rozwijających ogólną sprawność fizyczną (opis w propozycjach z 01.03.2021r.).

Po wysiłku fizycznym zachęcamy do wykonania wybranych kart pracy rozwijających sprawność manualną, koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo- ruchową dla 4-latkóworaz dla 5- latków.

Przed snem proponujemy wysłuchanie opowiadania pt. „Jeżyka Cypriana wycieczka do ZOO”.
https://bajki-zasypianki.pl/bajki/wycieczka-zoo/

Życzymy udanej zabawy!
Joanna Michalak, Małgorzata Grabarczyk