Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

04.03.2021 - Czwartek

„Wietrzyk i wichura” - zabawa ruchowa.
Dzieci – drzewa, stoją w rozsypce w niewielkim rozkroku, ręce trzymają w górze. Rodzic mówi, a dzieci wykonują. Wieje lekki wiaterek i porusza tylko bardzo cienkie gałązki – dzieci poruszają tylko paluszkami. Zaczyna wiać wiatr i porusza gałęzie – wykonują ruchy rąk w prawo i w lewo. Wietrzysko wieje i porusza całe drzewa – dzieci poruszają się całe. (należy zwrócić uwagę, aby nie odrywały nóg od podłogi). Wiatr robi się coraz mniejszy…

„Marcowa pogoda” muz. i sł. Maria Tomaszewska - zabawa muzyczna. Zapoznajcie się ze słowami i melodia piosenki. Po powrocie do przedszkola pouczymy się jeszcze tej piosenki. https://www.youtube.com/watch?v=plrPdc5K4FQ

Poznajcie historie bałwanka na podstawie opowiadania pt.: Jak Bałwanek wiosny szukał autorki Ewy Krawczyk, po wysłuchaniu mamy dla Was ilustracje do tego opowiadania, trzeba je rozciąć i ułożyć w odpowiedniej kolejności, a opowiedzcie co wydarzyło się bałwankowi.

„Muzyczna gimnastyka”  – zabawa ruchowa. Zapraszam Was na chwilę ruchu, podczas siedzenia w domu. Może razem z rodzicami lub rodzeństwem skorzystacie z tej zabawy https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU

Wyciszenie organizmu podczas którego wybierzcie ulubioną bajkę dziecka i przeczytajcie mu. Po przeczytaniu poproście dziecko aby wykonało ilustracje o czym była wysłuchana bajka.

Prezentacja różnych rodzajów wag: kuchenna, łazienkowa, szalkowa. Obejrzyjcie na początek krótki film o tym do czego służą wagi i jak je wykorzystać https://www.youtube.com/watch?v=LaC5Mz2z3cA

„Ważenie” - zabawa matematyczna. Teraz spróbujcie sami w domu zrobić wagę. Konstruowanie wagi ze szczotki do zamiatania, na środku której przewiązujemy tasiemkę. Na końcach szczotki umieszczamy takie same torby plastikowe (reklamówki jednorazowe) do których dzieci wkładają różne przedmioty i porównują ich wagę, określając co jest lżejsze, a co cięższe, np. Ważenie kilograma soli i pół kilograma chrupek kukurydzianych lub ważymy 5 misiów i dwie pomarańcze. Ciekawa jestem jakie jeszcze zważycie przedmioty.

Miłego dnia,
Monika Grzelak, Monika Garbarczyk