Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

02.04.2021 - Piątek

Zabawa na powitanie - naśladowanie ruchem.

Zajączek wielkanocny” Dziecko porusza się po pokoju w rytm ulubionej muzyki. Na przerwę w muzyce dziecko wykonuje ruch zaproponowany przez rodzica np.: skacz jak zając…. Na hasło: Pokaż pisankę, zatrzymuje się i nieruchomieje.

Śpiewane życzenia” – pomyślcie co można życzyć innym na święta wielkanocne. Następnie spróbujcie zaśpiewać życzenia wielkanocne na wymyśloną przez siebie melodię.

„Zabawa ruchowa” – Ile jajek zebrał zając? Zachęcamy teraz do zabawy ruchowej. Na dywanie leżą jajka styropianowe lub kule z papieru jako sylwety jajek. Dzieci zamieniają się w zajączki i kicają po pokoju. Na sygnał "zbieraj jajka" - dzieci podnoszą wskazaną przez rodzica liczbę jajek.

Życzenia od zajączka” Wykonywanie kartek świątecznych jako pracy plastycznej. Dziecko wykonuje kartki świąteczne. Wycina z kolorowego papieru elementy związane z Wielkanocą. Rodzic w środku zapisuje ułożone przez dziecko świąteczne życzenia. Zachęcamy aby dziecko w miarę możliwości samo zapisało kilka wyrazów z życzeń.

Wielkanocne ćwiczenia” Wcześniej przygotowujemy sobie kolorowe obrazki z zadaniami do wykonania. Dziecko losuje z koszyczka obrazek (można na zasadzie wielkanocnej wyliczanki: „Wielkanocna wyliczanka królik, pisklak i pisanka, raz, dwa, trzy co w koszyczku niesiesz ty?” Autor: Agata Dziechciarczyk), po czym prezentuje go i wszyscy wykonują dane ćwiczenie. Kiedy dziecko będzie już wiedziały co i jak pokazywać, można pobawić się w kalambury. Przykładowe karty w pliku Kalambury.

Zachęcamy do skorzystania z wtorkowego zestawu ćwiczeń gimnastycznych.

Wyciszenie organizmu zapraszamy aby rodzic przeczytał dziecku opowiadanie pt. Najpiękniejsze (autor: G. Kasdepke). Rozmowa na temat opowiadania. Dziecko wypowiada się na temat utworu; zwraca uwagę na zachowanie kur, ich pragnienia, sposób ozdabiania jajek; podkreślanie więzi matki z dzieckiem.

Dla chętnych po odpoczynku: Krzyżówka, Teleturniej.

Czekamy na zdjęcia waszych prac na maile

Życzenia Świąteczne

Kochane przedszkolaki, z powodu naszej nieobecności w przyszłym tygodniu zachęcamy do korzystania z wpisów grupy IV. Możecie również wykonywać zadania w kartach pracy.

Karty pracy 3 – można uzupełnić już całe.

Karty pracy – czytam, piszę, liczę – do str. 80.

Zachęcamy do zaglądania do książki z czytankami.

Oczywiście każdy według swoich możliwości. Pozdrawiamy was cieplutko i składamy życzenia świąteczne.  

Miłego popołudnia Monika Garbarczyk, Monika Grzelak