02.04.2021 - Piątek

Zabawa na powitanie - naśladowanie ruchem.

Zajączek wielkanocny” Dziecko porusza się po pokoju w rytm ulubionej muzyki. Na przerwę w muzyce dziecko wykonuje ruch zaproponowany przez rodzica np.: skacz jak zając…. Na hasło: Pokaż pisankę, zatrzymuje się i nieruchomieje.

Śpiewane życzenia” – pomyślcie co można życzyć innym na święta wielkanocne. Następnie spróbujcie zaśpiewać życzenia wielkanocne na wymyśloną przez siebie melodię.

„Zabawa ruchowa” – Ile jajek zebrał zając? Zachęcamy teraz do zabawy ruchowej. Na dywanie leżą jajka styropianowe lub kule z papieru jako sylwety jajek. Dzieci zamieniają się w zajączki i kicają po pokoju. Na sygnał "zbieraj jajka" - dzieci podnoszą wskazaną przez rodzica liczbę jajek.

Życzenia od zajączka” Wykonywanie kartek świątecznych jako pracy plastycznej. Dziecko wykonuje kartki świąteczne. Wycina z kolorowego papieru elementy związane z Wielkanocą. Rodzic w środku zapisuje ułożone przez dziecko świąteczne życzenia. Zachęcamy aby dziecko w miarę możliwości samo zapisało kilka wyrazów z życzeń.

Wielkanocne ćwiczenia” Wcześniej przygotowujemy sobie kolorowe obrazki z zadaniami do wykonania. Dziecko losuje z koszyczka obrazek (można na zasadzie wielkanocnej wyliczanki: „Wielkanocna wyliczanka królik, pisklak i pisanka, raz, dwa, trzy co w koszyczku niesiesz ty?” Autor: Agata Dziechciarczyk), po czym prezentuje go i wszyscy wykonują dane ćwiczenie. Kiedy dziecko będzie już wiedziały co i jak pokazywać, można pobawić się w kalambury. Przykładowe karty w pliku Kalambury.

Zachęcamy do skorzystania z wtorkowego zestawu ćwiczeń gimnastycznych.

Wyciszenie organizmu zapraszamy aby rodzic przeczytał dziecku opowiadanie pt. Najpiękniejsze (autor: G. Kasdepke). Rozmowa na temat opowiadania. Dziecko wypowiada się na temat utworu; zwraca uwagę na zachowanie kur, ich pragnienia, sposób ozdabiania jajek; podkreślanie więzi matki z dzieckiem.

Dla chętnych po odpoczynku: Krzyżówka, Teleturniej.

Czekamy na zdjęcia waszych prac na maile

Życzenia Świąteczne

Kochane przedszkolaki, z powodu naszej nieobecności w przyszłym tygodniu zachęcamy do korzystania z wpisów grupy IV. Możecie również wykonywać zadania w kartach pracy.

Karty pracy 3 – można uzupełnić już całe.

Karty pracy – czytam, piszę, liczę – do str. 80.

Zachęcamy do zaglądania do książki z czytankami.

Oczywiście każdy według swoich możliwości. Pozdrawiamy was cieplutko i składamy życzenia świąteczne.

Miłego popołudnia Monika Garbarczyk, Monika Grzelak